Михаил Ренџов  Кога не би пишувал  не знам како би преживеал

Михаил Ренџов: Кога не би пишувал, не знам како би преживеал

Cooltura | пред 6 месеци

Мислам дека читањето е слабост на современата македонска поезија, без читање нема збогатување на сопствениот поетски исказ. Треба да се боледува зборот, да се боледува поезијата, без болката нема напредок,...

Промоција на книга од Митко Апостолов во Градска библиотека  Браќа Миладиновци

Промоција на книга од Митко Апостолов во Градска библиотека “Браќа Миладиновци“

Република | пред 6 месеци

Градската библиотека „Браќа Миладиновци“- Скопје организира промоција на дебитантската книга „Тело одречено од пливање“ од Митко Апостолов. Книгата е добитник на наградата „Антологија на болката“ на Рациновите...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност