Вуко Борозан во трка за најубав гол во 3  коло од СЕХА

Вуко Борозан во трка за најубав гол во 3. коло од СЕХА

24 Ракомет | пред 6 месеци

Левиот бек на Вардар, Вуко Борозан би можел да го наследи Јања Војводиќ на врвот во битката за најубав гол во колото во СЕХА-лигата. Борозан е вклучен меѓу петте ракометари коишто имаа најдобри погодоци...

Најубавите голови на 3  коло на СЕХА лигата

Најубавите голови на 3. коло на СЕХА-лигата

РК Металург | пред 6 месеци

СЕХА-лигата ги објави петте најубави голови од третото коло на ова регионално натпреварување, а меѓу нив нема стрелци на Металург. Петте најубави гола: 1. Вуко Борозан  (Вардар) 2. Доминик Крок  (Татран...

После три кола во СЕХА  Само Вардар има максимум од девет бода

После три кола во СЕХА: Само Вардар има максимум од девет бода

24 Ракомет | пред 6 месеци

Со победата на ППД Загреб на гостувањето кај Војводина од 29:21 и на Горење над Динамо Панчево од 34:24 беше комплетирано 3. коло во СЕХА-лигата така што сега ќе има една недела пауза до следните дуели...

Комплетирано е 3  коло во СЕХА лигата  Резултати и табела

Комплетирано е 3. коло во СЕХА-лигата. Резултати и табела

РК Металург | пред 6 месеци

Со денешните две средби, комплетирано е третото коло во СЕХА-лигата. Комплетни резултати: Вардар – Брест  31:23 (17:14) Татран Прешов – Цеље ПЛ  25:26 (13:12) Металург – Нексе  29:22 (15:10) Војводина...

Објавени се петте најдобри голмански одбрани во 2 то СЕХА коло

Објавени се петте најдобри голмански одбрани во 2-то СЕХА-коло

РК Металург | пред 6 месеци

СЕХА-лигата ги објави петте најдобри одбрани од второто коло на ова регионално натпреварување и овој пат немаме свој претставник на листата, и покрај 14-те одбрани на Дарко Арсиќ. Петте најдобри одбрани:...

Голот на Мице Шилегов меѓу најубавите пет гола на 2  коло на СЕХА лигата

Голот на Мице Шилегов меѓу најубавите пет гола на 2. коло на СЕХА-лигата

РК Металург | пред 6 месеци

СЕХА-лигата ги објави петте најубави голови од второто коло на ова регионално натпреварување, а меѓу нив е и голот на Мице Шилегов од средбата со Динамо Панчево. Петте најубави гола: 1. Јања Војводиќ (Вардар)...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност