Преку проект на УСАИД ќе се зголеми производството на енергија од обновливи извори

Преку проект на УСАИД ќе се зголеми производството на енергија од обновливи извори

Канал 5 | пред 6 месеци

Со него се воспоставува механизам за јавно приватен дијалог, со кој се овозможува зголемувањето на производството на енергијата од обновливите извори .

Државата ќе овозможи изградба на фотоволтаични електрани од 30 до 40 мегавати

Државата ќе овозможи изградба на фотоволтаични електрани од 30 до 40 мегавати

+Инфо | пред 6 месеци

Обновливите извори на енергија е едно од прашањата на кои Владата сериозно ќе се посвети во своите проекти, при што работата ќе биде насочена кон тоа како да се создадат повеќе такви извори користејќи...

УСАИД  инвестиции за добивање чиста енергија

УСАИД, инвестиции за добивање чиста енергија

Алсат-М | пред 6 месеци

Потенцијалните инвеститори во мали хидро и во фотоволтаични централи и ветерници можат многу побрзо и полесно да ги реализираат своите проекти за разлика од пред четири години. Преку проект на Американската...

ВЛАДАТА ЌЕ СУБВЕНЦИОНИРА МАЛИ СОЛАРНИ ЦЕНТРАЛИ  НАЈАВИ ВИЦЕПРЕМИЕРОТ АНЃУШЕВ

ВЛАДАТА ЌЕ СУБВЕНЦИОНИРА МАЛИ СОЛАРНИ ЦЕНТРАЛИ, НАЈАВИ ВИЦЕПРЕМИЕРОТ АНЃУШЕВ

Сакам Да Кажам | пред 6 месеци

Субвенции за изградба на мали фотоволтаици, или соларни централи, најави вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев, на денешната промоција на завршниот проект на УСАИД за иновации во чиста енергија....

Ќе се градат фотоволтаични електрани од околу 30 до 40 мегавати

Ќе се градат фотоволтаични електрани од околу 30 до 40 мегавати

Сител | пред 6 месеци

Обновливите извори на енергија е едно од прашањата на кои Владата сериозно ќе се посвети во своите проекти, при што работата ќе биде насочена кон тоа како да се создадат повеќе такви извори користејќи...

Во Македонија ќе се градат фотоволтаични електрани до 40 мегавати

Во Македонија ќе се градат фотоволтаични електрани до 40 мегавати

Вечер | пред 6 месеци

Според вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев обновливите извори на енергија се иднината на нашата држава.Денешните трендови покажуваат дека денес инвестиција во опрема за еден магават во фотоволтаична...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност