Двата броја на Коби Брајант ќе се повлечат на 18ти Декември

Двата броја на Коби Брајант ќе се повлечат на 18ти Декември!

Спорт М | пред 6 месеци

Лејкерс на 18 декември во „Стејплс центар“, ќе ги повлече двата дресови на Коби Брајант. Брајант дресот со број 8 го носеше од своето деби во 1996 до сезоната 2005/2006, кога започна да го носи бројот...

ЛЕЈКЕРС ЌЕ ПОВЛЕЧЕ ДВА ДРЕСА ВО ЧЕСТ НА КОБИ БРАЈАНТ

ЛЕЈКЕРС ЌЕ ПОВЛЕЧЕ ДВА ДРЕСА ВО ЧЕСТ НА КОБИ БРАЈАНТ

Сакам Да Кажам | пред 6 месеци

Лос Анџелес Лејкерс објави дека ќе повлече два дреса во чест на еден од најголемите играчи во историјата на клубот, Коби Брајант. На церемонијата што ќе се одржи на полувремето од мечот со Голден Стејт...

Лејкерси ќе го повлечат броевите на Коби Брајант

Лејкерси ќе го повлечат броевите на Коби Брајант

Макфакс | пред 6 месеци

Лос Анџелес Лејкерс на посебна церемонија, која ќе се одржи на 18.декември во „Стејплс Центар“ ќе го повлечат дресот на Коби Брајант. Церемонијата ќе биде навистина посебна бидејќи Лејкерси ќе ги повлечат...

Лејкерси ќе ги повлечат двата броја кои ги носеше Брајант

Лејкерси ќе ги повлечат двата броја кои ги носеше Брајант

Кајгана | пред 6 месеци

На посебна церемонија која ќе се одржи 18 декември оваа година во „Стејплс Центар“, Лос Анџелес Лејкерс ќе го повлечат дресот на Коби Брајант. Овој настан ќе биде навистина посебен бидејќи Лејкерси ќе...

Лејкерси ќе ги повлечат броевите на Коби Брајант

Лејкерси ќе ги повлечат броевите на Коби Брајант

Точка | пред 6 месеци

Лос Анџелес Лејкерс на посебна церемонија, која ќе се одржи на 18-ти декември во „Стејплс Центар“ ќе го повлечат дресот на Коби Брајант. Церемонијата ќе биде навистина посебна бидејќи Лејкерси ќе ги повлечат...

Посебна чест  ЛА лејкерс ќе ги повлече двата дреса на Коби Брајант

Посебна чест: ЛА лејкерс ќе ги повлече двата дреса на Коби Брајант

Екипа | пред 6 месеци

Лос Анџелес лејкерс ќе му укаже посебна чест на својот легендарен кошаркар Коби Брајант. Следната сезона во НБА лигата, клубот ќе ги повлече од употреба двата дреса со кои играше „црната мамба“. Меѓу легендите...

Во чест на Брајант  Лејкерси ќе ги повлечат неговите броеви

Во чест на Брајант, Лејкерси ќе ги повлечат неговите броеви

Денар | пред 6 месеци

Лос Анџелес Лејкерс на посебна церемонија, која ќе се одржи на 18.декември во „Стејплс Центар“ ќе го повлечат дресот на Коби Брајант. Церемонијата ќе биде навистина посебна бидејќи Лејкерси ќе ги повлечат...

  Благодариме Коби    Лејкерси на свечена церемонија ќе ги повлечат броевите на Брајант

,,Благодариме Коби” : Лејкерси на свечена церемонија ќе ги повлечат броевите на Брајант

Дерби | пред 6 месеци

Коби Брајант, човекот кој беше најзаслужен за успехот на Лос Анџелес Лејкерс, во периодот на 2000-те години, на посебна свеченост, која ќе се случи на 18.декември во „Стејплс Центар“ арената, ќе се одбележи...

Мамбата добива голема чест од ЛА Лејкерс

Мамбата добива голема чест од ЛА Лејкерс

Спорт Клуб | пред 6 месеци

ЛА Лејкерс, потврдија дека ќе ги повлечат дресовите на Коби Брајат со двете бројки кои низ кариерата ги носеше за „езерџиите“, број 8 и 24. Како што напишаа американските медиуми, Лејкерси одлучиле дека...

Лејкерс го повлекува дрерсот на Коби Брајант

Лејкерс го повлекува дрерсот на Коби Брајант

Вечер | пред 6 месеци

Челниците на Лос Анџелес Лејкерс, потврдија дека ќе ги повлечат дресовите на Коби Брајат со двете бројки кои низ кариерата ги носеше за „езерџиите", број 8 и 24, и тоа пред натпреварот против НБА шампионот...

Лејкерси остануваат без броевите на Коби

Лејкерси остануваат без броевите на Коби

Сител | пред 6 месеци

Лос Анџелес Лејкерс на посебна церемонија, која ќе се одржи на 18 декември во „Стејплс центар“, ќе го повлече дресот на Коби Брајант. Церемонијата ќе биде навистина посебна бидејќи Лејкерси ќе ги повлечат...

ЛА Лејкерс ќе го повлече дресот на Коби Брајант на 18 декември

ЛА Лејкерс ќе го повлече дресот на Коби Брајант на 18 декември

Слободна Македонија | пред 6 месеци

Лос Анџелес Лејкерс на посебна церемонија, која ќе се одржи на 18.декември во „Стејплс Центар“ ќе го повлечат дресот на Коби Брајант. Церемонијата ќе биде навистина посебна бидејќи Лејкерси ќе ги повлечат...

ЛА Лејкерс ќе го повлече дресот на Коби Брајант на 18 декември

ЛА Лејкерс ќе го повлече дресот на Коби Брајант на 18 декември

Гол | пред 6 месеци

Според информации кои даѓаат од САД, екипата на ЛА Лејкерс го одредила датумот на кој што со свечена церемонија ќе го повлече дресот на еден од своите најдобри кошаркари во историјата, Коби Брајант. Сепак,...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност