Евростат  Зголемен бројот на вработени на ниво на ЕУ

Евростат: Зголемен бројот на вработени на ниво на ЕУ

A1on | пред 6 месеци

Бројот на вработени лица се зголемил за 0,4 проценти во Европската унија и во Еврозоната во вториот квартал од оваа година, во споредба со претходниот квартал, објави денеска Европската канцеларија за...

Евростат  Зголемен бројот на вработени на ниво на ЕУ

Евростат: Зголемен бројот на вработени на ниво на ЕУ

Локално | пред 6 месеци

Бројот на вработени лица се зголемил за 0,4 проценти во Европската унија и во Еврозоната во вториот квартал од оваа година, во споредба со претходниот квартал, објави денеска Европската канцеларија за...

Евростат  Зголемен бројот на вработени на ниво на ЕУ

Евростат: Зголемен бројот на вработени на ниво на ЕУ

Сител | пред 6 месеци

Бројот на вработени лица се зголемил за 0,4 проценти во Европската унија и во Еврозоната во вториот квартал од оваа година, во споредба со претходниот квартал, објави денеска Европската канцеларија за...

Евростат  Зголемен бројот на вработени на ниво на ЕУ

Евростат: Зголемен бројот на вработени на ниво на ЕУ

ТВ 21 | пред 6 месеци

Бројот на вработени лица се зголемил за 0,4 проценти во Европската унија и во Еврозоната во вториот квартал од оваа година, во споредба со претходниот квартал, објави Европската канцеларија за статистика....

Зголемен бројот на вработени во ЕУ

Зголемен бројот на вработени во ЕУ

Вечер | пред 6 месеци

Бројот на вработени лица се зголемил за 0,4 проценти во Европската унија и во Еврозоната во вториот квартал од оваа година, во споредба со претходниот квартал, објави денеска Европската канцеларија за...

Во Франција во вториот квартал отворени 81 400 работни места

Во Франција во вториот квартал отворени 81.400 работни места

A1on | пред 6 месеци

Бројот на работните места во Франција, вклучително и во прекуморските департмани и територии, се зголеми за 0,3 отсто во периодот април-јуни годинава, што претставува 11 квартал по ред на зголемување на...

Во Франција во вториот квартал отворени 81 400 работни места

Во Франција во вториот квартал отворени 81.400 работни места

+Инфо | пред 6 месеци

Бројот на работните места во Франција, вклучително и во прекуморските департмани и територии, се зголеми за 0,3 отсто во периодот април-јуни годинава, што претставува 11 квартал по ред на зголемување на...

Во Франција во вториот квартал отворени 81.400 работни места

ТВ Нова | пред 6 месеци

Бројот на работните места во Франција, вклучително и во прекуморските департмани и територии, се зголеми за 0,3 отсто во периодот април-јуни годинава, што претставува 11 квартал по ред на зголемување на...

Во Франција во вториот квартал отворени 81 400 работни места

Во Франција во вториот квартал отворени 81.400 работни места

Вечер | пред 6 месеци

Бројот на работните места во Франција, вклучително и во прекуморските департмани и територии, се зголеми за 0,3 отсто во периодот април-јуни годинава, што претставува 11 квартал по ред на зголемување на...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност