Поставен камен темелник на нов станбено деловен комплекс во општина Илинден

Поставен камен темелник на нов станбено-деловен комплекс во општина Илинден

Курир | пред 6 месеци

Според најавите на инвеститорот, фирмата „Унија клуб“,  вкупната инвестиција за станбено-деловниот комплекс во населба Илинден изнесува 7,5 милиони евра. Во рамките на комплексот ќе бидат изградени 3 станбени...

Во Илинден се градат три згради и трговски центар на три нивоа

Во Илинден се градат три згради и трговски центар на три нивоа

Вечер | пред 6 месеци

Во рамките на комплексот ќе бидат изградени 3 станбени згради со приземје, 5 ката и поткровје, со 170 станови со површина од 45 до 155 метри квадратни, како и трговски центар на три нивоа, со површина...

Поставен камен темелник на нов станбено деловен комплекс во општина Илинден

Поставен камен-темелник на нов станбено-деловен комплекс во општина Илинден

Република | пред 6 месеци

Во општина Илинден, почна да се гради нов станбено-деловен комплекс, во рамките на кој ќе бидат изградени три станбени згради и трговски центар. На поставувањето и осветувањето на камен темелникот присуствуваше...

Поставен камен темелник на нов станбено деловен комплекс во општина Илинден

Поставен камен-темелник на нов станбено-деловен комплекс во општина Илинден

Скопје24 | пред 6 месеци

Во општина Илинден, почна да се гради нов станбено-деловен комплекс, во рамките на кој ќе бидат изградени три станбени згради и трговски центар. На поставувањето и осветувањето на камен темелникот присуствуваше...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност