Дачиќ  Без Западен Балкан  ЕУ неможе да гарантира мир и стабилност во Европа

Дачиќ: Без Западен Балкан, ЕУ неможе да гарантира мир и стабилност во Европа

Макфакс | пред 6 месеци

Постои тесна врска меѓу проширувањето на Европската унија и зачувувањето на безбедноста, рече шефот на српската дипломатија, Ивица Дачиќ, оценувајќи дека политиката за проширување е пресудна за создавање...

Дачиќ  Без Западен Балкан  ЕУ неможе да гарантира мир и стабилност во Европа

Дачиќ: Без Западен Балкан, ЕУ неможе да гарантира мир и стабилност во Европа

Точка | пред 6 месеци

Постои тесна врска меѓу проширувањето на Европската унија и зачувувањето на безбедноста, рече шефот на српската дипломатија, Ивица Дачиќ, оценувајќи дека политиката за проширување е пресудна за создавање...

Дачиќ  Проширувањето на ЕУ е пресуднo за создавање на поотпорни региони

Дачиќ: Проширувањето на ЕУ е пресуднo за создавање на поотпорни региони

A1on | пред 6 месеци

Првиот потпретседател на Владата на Србија и министер за надворешни работи Ивица Дачиќ денеска оцени дека постои тесна врска меѓу проширувањето на Европската унија и зачувувањето на безбедноста, заклучувајќи...

Дачиќ  Проширувањето на ЕУ е пресуднo за создавање на поотпорни региони

Дачиќ: Проширувањето на ЕУ е пресуднo за создавање на поотпорни региони

ТВ Нова | пред 6 месеци

Првиот потпретседател на Владата на Србија и министер за надворешни работи Ивица Дачиќ денеска оцени дека постои тесна врска меѓу проширувањето на Европската унија и зачувувањето на безбедноста, заклучувајќи...

Дачиќ  Проширувањето на ЕУ е пресуднo за создавање на поотпорни региони

Дачиќ: Проширувањето на ЕУ е пресуднo за создавање на поотпорни региони

Сител | пред 6 месеци

Првиот потпретседател на Владата на Србија и министер за надворешни работи Ивица Дачиќ денеска оцени дека постои тесна врска меѓу проширувањето на Европската унија и зачувувањето на безбедноста, заклучувајќи...

Дачиќ  Проширувањето на ЕУ е пресуднo за создавање на поотпорни региони

Дачиќ: Проширувањето на ЕУ е пресуднo за создавање на поотпорни региони

Вечер | пред 6 месеци

Тој истакна дека без регионот од Западен Балкан, ЕУ не може да го гарантира мирот и стабилноста на континетот, поради што тој дел на Европа мора да биде дел од европскиот процес Првиот потпретседател на...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност