Mercedes Benz електромобилот на Македонецот Таневски  главна атракција на саемот во Франкфурт

Mercedes-Benz електромобилот на Македонецот Таневски, главна атракција на саемот во Франкфурт

A1on | пред 6 месеци

Македонскиот дизајнер Славче Таневски со нов, досега втор Mercedes-Benz автомобил целосно дизајниран од негова страна,именуван како Concept EQA, кој утринава е премиерно претставен на саемот во Франкфурт....

Скопјанецот Славче Таневски целосно го дизајнира првото електрично возило на  Мерцедес

Скопјанецот Славче Таневски целосно го дизајнира првото електрично возило на „Мерцедес“

Reporter.mk | пред 6 месеци

Македонскиот дизајнер Славче Таневски на автосаемот во Франкфурт премиерно го претстави својот втор модел „мерцедес-бенц концепт ЕКА“, кој тој целосно го дизајнира. Станува збор за возилото концепт ЕКА, кое...

ВТОРИОТ МОДЕЛ НА МЕРЦЕДЕС ДИЗАЈНИРАН ОД СЛАВЧЕ ТАНЕВСКИ ИМАШЕ ПРЕМИЕРА НА САЕМОТ ВО ФРАНКФУРТ

ВТОРИОТ МОДЕЛ НА МЕРЦЕДЕС ДИЗАЈНИРАН ОД СЛАВЧЕ ТАНЕВСКИ ИМАШЕ ПРЕМИЕРА НА САЕМОТ ВО ФРАНКФУРТ

Сакам Да Кажам | пред 6 месеци

На автосаемот во Франкфурт утринава беше премиерно претставен Мерцедес-Бенц Концепт ЕКА, вториот модел на германската компанија целосно дизајниран од македонскиот дизајнер Славче Таневски. Концепт ЕКА...

Mercedes Benz електромобилот на македонецот Таневски  главна атракција на саемот во Франкфурт

Mercedes-Benz електромобилот на македонецот Таневски, главна атракција на саемот во Франкфурт

Фокус | пред 6 месеци

Македонскиот дизајнер Славче Таневски со нов, досега втор Mercedes-Benz автомобил целосно дизајниран од негова страна,именуван како Concept EQA, кој утринава е премиерно претставен на саемот во Франкфурт....

Скопјанецот Славче Таневски целосно го дизајнираше првото електрично возило на  Мерцедес

Скопјанецот Славче Таневски целосно го дизајнираше првото електрично возило на „Мерцедес“

Reporter.mk | пред 6 месеци

Македонскиот дизајнер Славче Таневски на автосаемот во Франкфурт премиерно го претстави својот втор модел мерцедес-бенц концепт ЕКА, кој тој целосно го дизајнираше. Станува збор за возилото концепт ЕКА, кое...

Дизајнерот Таневски   Електровозилото на иднината е секси

Дизајнерот Таневски: „Електровозилото на иднината е секси“

+Инфо | пред 6 месеци

Македонскиот дизајнер Славче Таневски со нов, досега втор Mercedes-Benz автомобил целосно дизајниран од негова страна,именуван како Concept EQA. Овој модел денеска имаше светска премиера на саемот во Франкфурт,...

Дизајнерот Таневски на Mercedes Benz   Електровозилото на иднината е секси

Дизајнерот Таневски на Mercedes-Benz: „Електровозилото на иднината е секси“

Фактор | пред 6 месеци

Македонскиот дизајнер Славче Таневски со нов, досега втор Mercedes-Benz автомобил целосно дизајниран од негова страна,именуван како Concept EQA. Овој модел денеска имаше светска премиера на саемот во Франкфурт,...

Официјална премиера на новиот Mercedes-Benz Concept EQA на Славче Таневски

Car Club | пред 6 месеци

Сподели! ;) Концептот за нов електричен хечбек на Mercedes-Benz – позади кој стои македонскиот дизајнер Славче Таневски – официјално беше претставен во Франкфурт! Новиот концепт на Mercedes-Benz е првиот...

Mercedes Benz електромобилот на македонецот Таневски  главна атракција на саемот во Франкфурт

Mercedes-Benz електромобилот на македонецот Таневски, главна атракција на саемот во Франкфурт

еМАГАЗИН | пред 6 месеци

Македонскиот дизајнер Славче Таневски со нов, досега втор Mercedes-Benz автомобил целосно дизајниран од негова страна,именуван како Concept EQA, кој утринава е премиерно претставен на саемот во Франкфурт....

Mercedes Benz електромобилот на Македонецот Таневски  главна атракција на саемот во Франкфурт

Mercedes-Benz електромобилот на Македонецот Таневски, главна атракција на саемот во Франкфурт

Фактор | пред 6 месеци

Македонскиот дизајнер Славче Таневски со нов, досега втор Mercedes-Benz автомобил целосно дизајниран од негова страна, именуван како Concept EQA, кој утринава епремиерно претставен на саемот во Франкфурт....

Како ќе изгледа електричниот хечбек на Mercedes потпишан од Македонецот Славче Таневски

Како ќе изгледа електричниот хечбек на Mercedes потпишан од Македонецот Славче Таневски?

Кајгана | пред 6 месеци

Mercedes објави дизајнерски цртеж од електричниот концепт EQ A, кој ќе ја има премиерата на претстојниот саем во Франкфурт. Зад дизајнот на возилото е потпишан Македонецот Славче Таневски кој работи во...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност