Скопје танцовиот театар ќе ја отвори новата сезона со претставата  Кожа

Скопје танцовиот театар ќе ја отвори новата сезона со претставата „Кожа“

МКД | пред 6 месеци

Со изведба на балетската претстава „Кожа“ на 13 септември, со почеток во 20 часот, во Македонскиот народен театар ќе биде отворена новата сезона 2017/18 на Скопје Танцов Театар. Претставата „Кожа“ е составена...

 Кожа   за старт на новата сезона на Скопје танцовиот театар

„Кожа" за старт на новата сезона на Скопје танцовиот театар

Вечер | пред 6 месеци

Претставата е составена од три кореографии: „Котел" на Рисима Рисимкин, на музика на Тони Китановски; „Погрешно" на Адријана Данчевска, музика „Верка" и „Истиот извор" на Матеа Киселичка, избор на музика....

Скопје танцовиот театар ќе ја отвори новата сезона со претставата  Кожа

Скопје танцовиот театар ќе ја отвори новата сезона со претставата „Кожа“

Скопје24 | пред 6 месеци

Со изведба на балетската претстава „Кожа“ на 13 септември, со почеток во 20 часот, во Македонскиот народен театар ќе биде отворена новата сезона 2017/18 на Скопје Танцов Театар. Претставата „Кожа“ е составена...

Премиера на претставата  Кожа  утре во Скопје

Премиера на претставата „Кожа“ утре во Скопје

+Инфо | пред 6 месеци

Скопје танцовиот театар утревечер во 20 часот ја отвора сезоната 2017/2018 со претставата „Кожа“. Претставата е составена од три кореографии: „Котел“ на Рисима Рисимкин, на музика на Тони Китановски; „Погрешно“...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност