Градинката Бамби доби соларен систем ќе штеди енергија до 65 проценти

Градинката „Бамби“ доби соларен систем, ќе штеди енергија до 65 проценти

A1on | пред 5 месеци

Градинката „Срничка“ во општина Аеродром доби грант со изработка на проектот „Енергијата вреди и затоа треба да се штеди“, кој го искористи за поставување соларен систем во објектот „Бамби“, што овозможува...

Соларен систем поставен во објектот Бамби во Аеродром

Соларен систем поставен во објектот „Бамби“ во Аеродром

Скопје Инфо | пред 5 месеци

Детската градинка „Срничка“ доби грант со изработка на проектот „Енергијата вреди и затоа треба да се штеди“, кој го искористи за поставување соларен систем во објектот „Бамби“, што овозможува заштеда...

Градинката Бамби доби соларен систем ќе штеди енергија до 65 проценти

Градинката „Бамби“ доби соларен систем, ќе штеди енергија до 65 проценти

ТВ Нова | пред 5 месеци

Градинката „Срничка“ во општина Аеродром доби грант со изработка на проектот „Енергијата вреди и затоа треба да се штеди“, кој го искористи за поставување соларен систем во објектот „Бамби“, што овозможува...

Ќе се инсталира соларен систем во градинката Срничка

Ќе се инсталира соларен систем во градинката „Срничка“

Денар | пред 5 месеци

Детската градинка „Срничка“ доби грант за изработка на проектот „Енергијата вреди и затоа треба да се штеди“, кој го искористи за поставување соларен систем во објектот „Бамби“, што овозможува заштеда...

Градинката Срничка ќе инсталира соларен систем

Градинката „Срничка“ ќе инсталира соларен систем

Макфакс | пред 5 месеци

Детската градинка „Срничка“ доби грант за изработка на проектот „Енергијата вреди и затоа треба да се штеди“, кој го искористи за поставување соларен систем во објектот „Бамби“, што овозможува заштеда...

Соларен систем поставен во објектот Бамби во Аеродром

Соларен систем поставен во објектот „Бамби“ во Аеродром

Курир | пред 5 месеци

Соларниот систем е сертифициран од германско сертифицирано тело и има 10 години гаранција. Бидејќи покрај санитарната вода, електрична енергија се троши за работа на машината за садови, е инсталиран и...

Градинката Срничка ќе инсталира соларен систем

Градинката „Срничка“ ќе инсталира соларен систем

Скопје24 | пред 5 месеци

Детската градинка „Срничка“ доби грант за изработка на проектот „Енергијата вреди и затоа треба да се штеди“, кој го искористи за поставување соларен систем во објектот „Бамби“, што овозможува заштеда...

Соларен систем поставен во објектот „Бамби“ во Аеродром

Денешен | пред 5 месеци

Детската градинка „Срничка“ доби грант со изработка на проектот „Енергијата вреди и затоа треба да се штеди“, кој го искористи за поставување соларен систем во објектот „Бамби“, што овозможува заштеда...

Градинката Бамби доби соларен систем ќе штеди енергија до 65 проценти

Градинката „Бамби“ доби соларен систем, ќе штеди енергија до 65 проценти

Сител | пред 5 месеци

Градинката „Срничка“ во општина Аеродром доби грант со изработка на проектот „Енергијата вреди и затоа треба да се штеди“, кој го искористи за поставување соларен систем во објектот „Бамби“, што овозможува...

Соларен систем поставен во објектот Бамби

Соларен систем поставен во објектот "Бамби"

Вечер | пред 5 месеци

Детската градинка „Срничка" доби грант со изработка на проектот „Енергијата вреди и затоа треба да се штеди", кој го искористи за поставување соларен систем во објектот „Бамби", што овозможува заштеда...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност