Пејачката Јасмина Мукаетова готвеше македонска храна во Америка

Пејачката Јасмина Мукаетова готвеше македонска храна во Америка

Прес 24 | пред 5 месеци

Фолк-пејаката Јасмина Мукаетова се покажа како вистинска домаќинка во Њу Џерси, САД, на традиционалниот фестивал на храната. Таа волонтерски учествуваше на манифестацијата и покажа дел од своите рецепти....

Пејачката Јасмина Мукаетова готвеше македонска храна во Америка

Пејачката Јасмина Мукаетова готвеше македонска храна во Америка

Скопје24 | пред 5 месеци

Фолк-пејаката Јасмина Мукаетова се покажа како вистинска домаќинка во Њу Џерси, САД, на традиционалниот фестивал на храната. Таа волонтерски учествуваше на манифестацијата и покажа дел од своите рецепти....

Фолк пејачката Јасмина Мукаетова готвеше во Њу Џерси

Фолк-пејачката Јасмина Мукаетова готвеше во Њу Џерси

Reporter.mk | пред 5 месеци

Фолк-пејаката Јасмина Мукаетова се покажа како вистинска домаќинка во Њу Џерси, САД, на традиционалниот Фестивал на храна. Таа волонтерски учествуваше на манифестацијата и покажа дел од своите рецепти....

Се одржа Фестивал на храна во Америка  Јасмина Мукаетова готвеше волонтерски за иселениците

Се одржа Фестивал на храна во Америка: Јасмина Мукаетова готвеше волонтерски за иселениците

Фокус | пред 5 месеци

За време на викендот во Тотова, Њу Џерси, САД, под покровителство на МПЦ Свети Никола се одржа осмиот традиционален Фестивал на храна – Food fest, каде нашинците кои живеат во Америка ги презентираа Македонските...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност