Младиот математичар Блаже Шуклевски во најтесен избор за медал на геометриската олимпијада

Младиот математичар Блаже Шуклевски во најтесен избор за медал на геометриската олимпијада

A1on | пред 6 месеци

Младиот математичар Блаже Суклевски, ученик во 8 одделение во ОУ „Тихомир Милошевски“, како првопласиран во Република Македонија, учествуваше на најпрестижниот интернационален натпревар од областа на геометријата...

Македонски основец меѓу првопласираните на престижен интернационален натпревар по геометрија

Македонски основец меѓу првопласираните на престижен интернационален натпревар по геометрија

Макфакс | пред 6 месеци

Младиот и талентиран математички гениј Блаже Суклевски, кој е осмоодделенец во ОУ „Тихомир Милошевски“, е првопласиран од Р.Македонија кој чествувaше на најпрестижниот интернационален натпревар од областа...

Младиот математичар Блаже Шуклевски во најтесен избор за медал на геометриската олимпијада

Младиот математичар Блаже Шуклевски во најтесен избор за медал на геометриската олимпијада

Канал 5 | пред 6 месеци

За Република Македонија натпреварот се одржа на Машински факултет во Скопје каде Суклевски беше придружуван од неговиот ментор професорката Анкица Спасова. - Нашиот математичар Блаже Суклевски влезе во...

Младиот математичар Блаже Шуклевски во најтесен избор за медал на геометриската олимпијада

Младиот математичар Блаже Шуклевски во најтесен избор за медал на геометриската олимпијада

ТВ Нова | пред 6 месеци

Младиот математичар Блаже Суклевски, ученик во 8 одделение во ОУ „Тихомир Милошевски“, како првопласиран во Република Македонија, учествуваше на најпрестижниот интернационален натпревар од областа на геометријата...

Македонски основец меѓу првопласираните на престижен интернационален натпревар по геометрија

Македонски основец меѓу првопласираните на престижен интернационален натпревар по геометрија

Точка | пред 6 месеци

Младиот и талентиран математички гениј Блаже Суклевски, кој е осмоодделенец во ОУ „Тихомир Милошевски“, е првопласиран од Р.Македонија кој чествувaше на најпрестижниот интернационален натпревар од областа...

Блаже Суклевски влезе во најтесниот избор за медал на Иранската геометриска олипијада

Блаже Суклевски влезе во најтесниот избор за медал на Иранската геометриска олипијада

+Инфо | пред 6 месеци

Блаже Суклевски, осмоодделенец од ОУ „Тихомир Милошевски“ е првопласиран од земјава на најпрестижниот интернационален натпревар од областа на геометријата „Иранска геометриска олимпијада“ (ИГО). Натпреварот...

Блаже Секуловски влезе во најтесниот избор за медал на Иранската геометриска олипијада

Блаже Секуловски влезе во најтесниот избор за медал на Иранската геометриска олипијада

+Инфо | пред 6 месеци

Блаже Суклевски, осмоодделенец од ОУ „Тихомир Милошевски“ е првопласиран од земјава на најпрестижниот интернационален натпревар од областа на геометријата „Иранска геометриска олимпијада“ (ИГО). Натпреварот...

Македонија горда  Блаже од Ѓорче Петров е млад генијалец

Македонија горда: Блаже од Ѓорче Петров е млад генијалец

Курир | пред 6 месеци

За Република Македонија натпреварот се одржа на Машински факултет во Скопје каде беше придружуван од неговиот ментор професорката Анкица Спасова. -Нашиот математичар Блаже Суклевски влезе во најтесниот...

Блаже од Ѓорче Петров е млад генијалец   Македонија горда

Блаже од Ѓорче Петров е млад генијалец - Македонија горда

Прес 24 | пред 6 месеци

Младиот и талентиран математичар-генијалец Блаже Суклевски од 8 одделение од ОУ „Тихомир Милошевски“ е првопласиран од Македонија кој зема учество на најпрестижниот интернационален натпревар од областа...

Младиот математичар Блаже Шуклевски во најтесен избор за медал на геометриската олимпијада

Младиот математичар Блаже Шуклевски во најтесен избор за медал на геометриската олимпијада

Скопје24 | пред 6 месеци

Младиот математичар Блаже Суклевски, ученик во 8 одделение во ОУ „Тихомир Милошевски“, како првопласиран во Република Македонија, учествуваше на најпрестижниот интернационален натпревар од областа на геометријата...

Браво за талентираниот математичар Суклески и неговата професорка Спасова

Браво за талентираниот математичар Суклески и неговата професорка Спасова

Вечер | пред 6 месеци

Младиот и талентиран математичар-генијалец Блаже Суклевски од 8 одделение од ОУ „Тихомир Милошевски" е првопласиран од Р.Македонија кој земе учество на најпрестижниот интернационален натпревар од областа...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност