Навики од кои треба да се ослободите за да бидете успешни

Навики од кои треба да се ослободите за да бидете успешни

Фактор | пред 5 месеци

Сите сакаме да бидеме успешни, но во повеќето случаи не сакаме да се соочиме со нештата што нѐ враќаат назад. Многу од нас ги игнорираат нивните недостатоци и честопати стануваат жртви во иднина. Како...

10 важни лекции за кои е потребен цел живот да ги научите

10 важни лекции за кои е потребен цел живот да ги научите

Кафе пауза | пред 5 месеци

Не дозволувајте целиот живот да ви помине во обиди да станете подобра личност. Следете ги овие совети и бидете сведоци на можностите кои ќе ви се укажат. Од покажување благодарност кон себе и другите,...

Хороскоп за среда  13 09 2017

Хороскоп за среда (13.09/2017)

iLike | пред 5 месеци

ОВЕН Доколку бидете умерени, шансите за успех ќе бидат поголеми од било кога претходно. Искористете ја вашата способност за брзо одлучување, претприемачкиот дух и не се плашете. Стравот е вашата најчеста...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност