Хонда го освои Франкфурт со својот електричен концепт кој позајмува од минатото  но гледа кон иднината  ФОТО ВИДЕО

Хонда го освои Франкфурт со својот електричен концепт кој позајмува од минатото, но гледа кон иднината (ФОТО+ВИДЕО)

МКД | пред 6 месеци

Фокусот на автомобилскиот саем во Франкфурт можеби е врз европските произведувачи на автомобили, но Хонда успеа да привлече голем дел од вниманието со својот прекрасен урбан ЕВ концепт (Honda Urban EV...

Honda со најинтересен електричен автомобил

Honda со најинтересен електричен автомобил

За забава | пред 6 месеци

Honda на салонот во Франкфурт претстави интересен концепт на електричен градски автомобил со име Urban EV, кој веќе во 2019 година ќе се најде во сериско производство. Наменет е за Европа, каде Јапонците...

Urban EV  Електричниот концепт на Honda е совршен спој на ретро и модерно

Urban EV: Електричниот концепт на Honda е совршен спој на ретро и модерно

Точка | пред 6 месеци

Концептот Urban EV не спаѓа помеѓу најважните достигнувања на актуелниот авто-салон во Франкфурт, но секако претставува интересно освежување во светот на автомобилите. Малиот урбан автомобил на Honda е...

Франкфурт 2017  Премиера на Honda Urban EV Concept

Франкфурт 2017: Премиера на Honda Urban EV Concept

Авто Плус | пред 6 месеци

Свое деби за време на меѓународниот салон во Франкфурт забележува целосно електричниот прототип Honda Urban EV Concept. Од Honda велат дека новиот концепт е развиен на целосно нова платформа и го демонстрира...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност