И покрај пропустите  интензивно се работи на автопатот Кичево   Охрид

И покрај пропустите, интензивно се работи на автопатот Кичево – Охрид

Локално | пред 6 месеци

И покрај неправилностите во проектната документација на автопатот Кичево-Охрид се работи со полна пареа. Околу 1400 работници на целата делница работат деноноќно со цел што побргу да финишираат активностите...

Покрај пропустите  интензивно се работи на автопатот Кичево   Охрид

Покрај пропустите, интензивно се работи на автопатот Кичево - Охрид

24 вести | пред 6 месеци

И покрај неправилностите во проектната документација на автопатот Кичево-Охрид се работи со полна пареа. Околу 1400 работници на целата делница работат деноноќно со цел што побргу да финишираат активностите...

Владата го одобри анекс договорот за завршување на автопатот Миладиновци Штип

Владата го одобри анекс-договорот за завршување на автопатот Миладиновци-Штип

Денар | пред 6 месеци

На вчерашната седница на Владата на Република Македонија по предлог на Министерството за транспорт и врски беше разгледан и прифатен текстот на анексот кон договорот за изградба на автопатот Миладиновци-Штип...

Владата го одобри анекс договорот за финиширање на автопатот Миладиновци Штип

Владата го одобри анекс договорот за финиширање на автопатот Миладиновци-Штип

еМАГАЗИН | пред 6 месеци

Владата на Република Македонија на денешната седница гоприфати текстот на Анексот кон Договорот за изградба на патната делница Миладиновци-Штип заради продолжување на рокот за изградба помеѓу Јавното претпријатие...

Се продолжува рокот за изградба на автопатот Миладиновце   Штип

Се продолжува рокот за изградба на автопатот Миладиновце – Штип

24 вести | пред 6 месеци

Се продолжува рокот за изградба на автопатот Миладиновце – Штип. Владата на вечерашната седница донела одлука да се потпише анекс договор со кој ќе биде прдолжен роквите за изградба на автопатот што го...

Владата го одобри анекс договорот за завршување на автопатот Миладиновци Штип

Владата го одобри анекс-договорот за завршување на автопатот Миладиновци-Штип

Точка | пред 6 месеци

На денешната седница на Владата на Република Македонија по предлог на Министерството за транспорт и врски беше разгледан и прифатен текстот на анексот кон договорот за изградба на автопатот Миладиновци-Штип...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност