Бошковиќ од Србија  Лауреат на ФКТ Ристо Шишков Струмица

Бошковиќ од Србија – Лауреат на ФКТ Ристо Шишков Струмица

Локално | пред 6 месеци

Актерката Тања Бошковиќ од Србија ја понесе наградата за високи актерски достигнувања   единствена на ФКТ Ристо Шиишков во Струмица, информира ТВ24 . Според жирито  предводено од ланскиот лауреат Зијах...

Тања Бошковиќ добитник на наградата Ристо Шишков

Тања Бошковиќ добитник на наградата „Ристо Шишков“

Сител | пред 6 месеци

Embedded video for Тања Бошковиќ добитник на наградата „Ристо Шишков“ Големата филмска и театарска  ѕвезда на бивша Југославија, и  една од најпопуларните српски актерки Тања Бошковиќ е добитник на единствената...

Тања Бошковиќ лауреат на ФКТ  Ристо Шишков

Тања Бошковиќ лауреат на ФКТ „ Ристо Шишков“

Телма | пред 6 месеци

Големата српска и екс југословенска актерска ѕвезда, Тања Бошковиќ, ја освои наградата за најдобро актерско остварување на годинашниов ФКТ „ Ристо Шиишков“ во Струмица. Според жирито  предводено од ланскиот...

Тања Бошковиќ лауреат на ФКТ  Ристо Шишков

Тања Бошковиќ лауреат на ФКТ „ Ристо Шишков“

Република | пред 6 месеци

Големата актерска ѕвезда, Тања Бошковиќ, ја освои наградата за најдобро актерско остварување на годинашниов ФКТ „ Ристо Шиишков“ во Струмица. Според жирито предводено од ланскиот лауреат Зијах Соколовиќ...

Актерката Тања Бошковиќ лауреат на 25 издание на ФКТ Ристо Шишков

Актерката Тања Бошковиќ, лауреат на 25. издание на ФКТ „Ристо Шишков“

A1on | пред 6 месеци

Актерката Тања Бошковиќ ја доби единствената награда за врвни актерски достигнувања на Фестивалот за камерен театар „Ристо Шишков“ за улогата на Марија Клаиќ во претставата „Солзите се ОК“ од Мирјана Бобиќ...

Актерката Тања Бошковиќ лауреат на 25 издание на ФКТ Ристо Шишков

Актерката Тања Бошковиќ, лауреат на 25. издание на ФКТ „Ристо Шишков“

Канал 5 | пред 6 месеци

Жирикомисијата во состав Зијах Соколовиќ, Маја Драманска, Благоја Стефановски, Тодор Кузманов и Гоце Ристовски одлучија Бошковиќ да го добие златениот медалјон со ликот на доајенот на македонското глумиште...

Бошковиќ од Србија  Лауреат на ФКТ Ристо Шишков Струмица

Бошковиќ од Србија – Лауреат на ФКТ Ристо Шишков Струмица

24 вести | пред 6 месеци

Актерката Тања Бошковиќ од Србија ја понесе наградата за високи актерски достигнувања   единствена на ФКТ Ристо Шиишков во Струмица. Според жирито  предводено од ланскиот лауреат Зијах Соколовиќ ,Бошковиќ...

ТАЊА БОШКОВИЌ ЈА ОСВОИ РИСТО ШИШКОВ ЗА НАЈДОБРА АКТЕРСКА ИГРА

ТАЊА БОШКОВИЌ ЈА ОСВОИ „РИСТО ШИШКОВ“ ЗА НАЈДОБРА АКТЕРСКА ИГРА

Сакам Да Кажам | пред 6 месеци

Српската актерка Тања Бошковиќ  ја доби наградата за високи актерски достигнувања „Ристо Шишков“ на  истоимениот  Фестивалот на камерен театар што се одржа во Струмица. Единственото признание Бошковиќ...

Златен медалјон за актерката Тања Бошковиќ во Струмица

Златен медалјон за актерката Тања Бошковиќ во Струмица

Вечер | пред 6 месеци

- Многу ми значи наградата, многу сум возбудена и почестена. Ние може зборуваме на слични јазици, но постои дух кој секаде е ист, и на Гренланд и на Аљаска, секаде актерите се актери, изјави Бошковиќ....

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност