Алексовска Со лажни обвинувања сакаат да ја деградираат мојата личност и да ја замајуваат јавноста за сите видливи резултати

Алексовска: Со лажни обвинувања сакаат да ја деградираат мојата личност и да ја замајуваат јавноста за сите видливи резултати

Курир | пред 6 месеци

-Постојано се вршат вакви лажни обвинувања кон раководните лица кои доаѓаат од редовите на ВМРО-ДПМНЕ. Во Агенцијата за вработување кон мене има политички реваншизам бидејќи доаѓам од партијата која во...

Незаконски трошени средства од буџетот на АВРМ

Незаконски трошени средства од буџетот на АВРМ

МТВ 1 | пред 6 месеци

Користела две службени возила, трошела средства за патарини и паркинг- услуги надвор од работното време. За угостителски услуги правела повеќе сметки во износи над 6.000 денари во доцните вечерни часови...

Алексовска обвинува за политички реваншизам и деградација во скопската Агенција за вработување

Алексовска обвинува за политички реваншизам и деградација во скопската Агенција за вработување

Макфакс | пред 6 месеци

Во Агенцијата за вработување од страна на в.д. директорот Билјана Јовановска од почеток на нејзиното именување во континуитет се врши политички реваншизам и деградација на државни службеници кои што не...

Поранешната директорка незаконски трошела на сметка на скопскиот центар за вработување

Поранешната директорка незаконски трошела на сметка на скопскиот центар за вработување

24 вести | пред 6 месеци

Од козметика, цигари, милка чоколади до јајца од препелица и свежа риба. Раководителката на Центарот за вработување на Град Скопје – Слободанка Алексоска лани потрошила 7.000 евра државни пари за луксузирање....

Алексовска обвинува за политички реваншизам и деградација во скопската Агенција за вработување

Алексовска обвинува за политички реваншизам и деградација во скопската Агенција за вработување

Точка | пред 6 месеци

Во Агенцијата за вработување од страна на в.д. директорот Билјана Јовановска од почетокот на нејзиното именување во континуитет се врши политички реваншизам и деградација на државни службеници кои не се...

9000 евра за лижавчиња гумени бонбони јајца од јапонска потполошка

9000 евра за лижавчиња, гумени бонбони, јајца од јапонска потполошка

Телма | пред 6 месеци

Машки чорапи, лижавчиња, гумени бонбони, јајца од јапонска потполошка, цигари, влажни марамици. Ова со пари од Буџетот на Агенцијата за вработување купувала Слободанка Алексовска, раководител на Центар...

Алексовска вели дека врз неа се врши политички реваншизам

Алексовска вели дека врз неа се врши политички реваншизам

Фокус | пред 6 месеци

Советничката на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје и претходно раководителка во Агенцијата за вработување, Слободанка Алексовска, вели дека врз неа се врши политички реваншизам, откако претходно беше деградирана...

Од лижавчиња до угостителски услуги плаќала директорката на центарот за вработување

Од лижавчиња до угостителски услуги плаќала директорката на центарот за вработување

Канал 5 | пред 6 месеци

Алексовска е суспендирана, а донесена е и одлука за дисциплинска постапка, која ќе продолжи по локалните избори, вели Јовановска. На поранешната раководителка и се заканува и кривична пријава. -Суспендираниот...

Кашкавал лосос аутан  поранешната директорка трошела на сметка на скопскиот Центар за вработување

Кашкавал, лосос, аутан – поранешната директорка трошела на сметка на скопскиот Центар за вработување

Локално | пред 6 месеци

Машки чорапи, влажни марамици, козметика, аутан, спреови, млеко за тело, смоки, цигари, мешан кашкавал и јајца од јапонска потполошка, напитоци од соја, гумени бонбони, свежа риба лосос и лаврак, сувомесни...

Суспендирана ексдиректорката на скопската Агенција за вработување  пазарувала по маркети на државен трошок

Суспендирана ексдиректорката на скопската Агенција за вработување – пазарувала по маркети на државен трошок

Макфакс | пред 6 месеци

Машки чорапи, влажни марамици, козметика, аутан, спрејови, млеко за тело, смоки, цигари, мешан кашкавал и јајца од јапонска потполошка, напитоци од соја, гумени бонбони, свежа риба лосос и лаврак, сувомесни...

Агенција за вработување злоупотреба на ресурсите

Агенција за вработување, злоупотреба на ресурсите

Алсат-М | пред 6 месеци

Јајца од јапонска потполошка, машки чорапи, млеко за тело, фстаци, цигари, козметика се дел од производите кои поранешната раководителка на Центарот за вработување на Град Скопје, Слободанка Алексовска...

Раководителка за вработување спискала 9 000 евра од АВРМ по маркети и молови

Раководителка за вработување спискала 9.000 евра од АВРМ по маркети и молови

+Инфо | пред 6 месеци

Новата директорка на Агенцијата за вработување (АВРМ), Билјана Јовановска, ја обвини денеска Слободанка Алексовска, вработена во АВРМ на работно место Раководител на Центар за вработување на град Скопје,...

Суспендирана ексдиректорката на скопската Агенција за вработување  пазарувала по маркети на државен трошок

Суспендирана ексдиректорката на скопската Агенција за вработување – пазарувала по маркети на државен трошок

Точка | пред 6 месеци

Машки чорапи, влажни марамици, козметика, аутан, спрејови, млеко за тело, смоки, цигари, мешан кашкавал и јајца од јапонска потполошка, напитоци од соја, гумени бонбони, свежа риба лосос и лаврак, сувомесни...

Поранешната директорка незаконски трошела на смета на скопскиот Центар за вработување

Поранешната директорка незаконски трошела на смета на скопскиот Центар за вработување

A1on | пред 6 месеци

Машки чорапи, влажни марамици, козметика, аутан, спреови, млеко за тело, смоки, цигари, мешан кашкавал и јајца од јапонска потполошка, напитоци од соја, гумени бонбони, свежа риба лосос и лаврак, сувомесни...

Јајца од јапонска потполошка за ексдиректорката Алексовска на сметка на Центарот за вработување

Јајца од јапонска потполошка за ексдиректорката Алексовска, на сметка на Центарот за вработување

МКД | пред 6 месеци

Машки чорапи, влажни марамчиња, козметика, аутан, спрејови, млеко за тело, смоки, цигари, мешан кашкавал и јајца од јапонска потполошка, напитоци од соја, гумени бонбони, свежа риба лосос и лаврак, сувомесни...

Екс директорка си терала ќејфови и мераци со државни пари

Екс директорка си терала ќејфови и мераци со државни пари

Позитив | пред 6 месеци

шки чорапи, влажни марамици, козметика, аутан, спреови, млеко за тело, смоки, цигари, мешан кашкавал и јајца од јапонска потполошка, напитоци од соја, гумени бонбони, свежа риба лосос и лаврак, сувомесни...

Алексовска купувала јајца од јапонска потполошка и млеко за тело на државна сметка тврди Јовановска

Алексовска купувала јајца од јапонска потполошка и млеко за тело на државна сметка, тврди Јовановска

Фокус | пред 6 месеци

Машки чорапи, влажни марамчиња, козметика, аутан, спрејови, млеко за тело, смоки, цигари, мешан кашкавал и јајца од јапонска потполошка, напитоци од соја, гумени бонбони, свежа риба лосос и лаврак, сувомесни...

Поранешната директорка незаконски трошела на смета на скопскиот Центар за вработување

Поранешната директорка незаконски трошела на смета на скопскиот Центар за вработување

Канал 5 | пред 6 месеци

Алексовска во согласност со позитивните правни прописи е суспендирана од работното место раководител на Центар за вработување на Град Скопје, а како што информираше Јовановска донесена е одлука за поведување...

Екс директорката на Центарот за вработување живеела на државна сметка

Екс директорката на Центарот за вработување живеела на државна сметка

Нова ТВ | пред 6 месеци

Машки чорапи, влажни марамчиња, козметика, аутан, спрејови, млеко за тело, смоки, цигари, мешан кашкавал и јајца од јапонска потполошка, напитоци од соја, гумени бонбони, свежа риба лосос и лаврак, сувомесни...

Јовановска Раководителката на скопскиот Центар за вработување си купувала чорапи козметика и лосос на државна сметка

Јовановска: Раководителката на скопскиот Центар за вработување си купувала чорапи, козметика и лосос на државна сметка

еМАГАЗИН | пред 6 месеци

Машки чорапи, влажни марамици, козметика, аутан, спреови, млеко за тело, смоки, цигари, мешан кашкавал и јајца од јапонска потполошка, напитоци од соја, гумени бонбони, свежа риба лосос и лаврак, сувомесни...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност