Огромна векна леб ги зачуди минувачите среде Скопје

Огромна векна леб ги зачуди минувачите среде Скопје

Reporter.mk | пред 6 месеци

Огромна векна леб е поставена на скверот во близина на булеварот Партизански одреди на автобуската постојка. Станува збор за герила-акција на млади луѓе како нивен придонес во борбата против сиромаштијата....

 ФОТО галерија  Огромна векна леб ги зачуди минувачите среде Скопје

(ФОТО-галерија) Огромна векна леб ги зачуди минувачите среде Скопје

Макфакс | пред 6 месеци

Огромна векна леб е поставена на скверот близу булеварот Партизански одреди на автобуската постојка. Станува збор за герила-акција на млади луѓе, како нивен придонес во бробата против сиромаштијата. Урбната...

 Леб за сите  потсетување на сиромаштијата во земјава  ГАЛЕРИЈА

„Леб за сите“ потсетување на сиромаштијата во земјава (ГАЛЕРИЈА)

+Инфо | пред 6 месеци

Урбаните уметници не мируваат. Тие денеска со поставување на скулптура на леб во паркот кај зградата на Службен весник,потсетија на сиромаштијата во земјава и побараа конечно да почне да се намалува. „Леб...

Џиновска векна леб среде Скопје   кое е нејзиното значење

Џиновска векна леб среде Скопје - кое е нејзиното значење

Прес 24 | пред 6 месеци

Граѓански активисти поставија џиновска векна леб на малиот плоштад на автобуската станица во близина на Соборниот хран во Центар, за да ги потсетат минувачите дека голем број на нивни сограѓани преживуваат...

Огромна векна леб ги зачуди минувачите среде Скопје

Огромна векна леб ги зачуди минувачите среде Скопје

Точка | пред 6 месеци

Огромна векна леб е поставена на скверот близу булеварот Партизански одреди на автобуската постојка. Станува збор за герила-акција на млади луѓе, како нивен придонес во борбата против сиромаштијата. Урбаната...

Џиновска векна леб ги потсетува минувачите дека нивните сограѓани живеат во глад

Џиновска векна леб ги потсетува минувачите дека нивните сограѓани живеат во глад

Фокус | пред 6 месеци

Граѓански активисти поставија џиновска векна леб на малиот плоштад на автобуската станица во близина на Соборниот хран во Центар, за да ги потсетат минувачите дека голем број на нивни сограѓани преживуваат...

Огромна векна леб ги зачуди скопјани

Огромна векна леб ги зачуди скопјани

Скопје24 | пред 6 месеци

Огромна векна леб е поставена на скверот близу булеварот Партизански одреди на автобуската постојка. Се работи за герила-акција на млади луѓе, како нивен придонес во борбата против сиромаштијата. Урбаната...

Кој сака леб  има за сите на автобуската кај Порта Буњаковец

Кој сака леб, има за сите на автобуската кај Порта Буњаковец

Вечер | пред 6 месеци

Огромна векна леб е поставена на скверот близу булеварот Партизански одреди на автобуската постојка кај Порта Буњаковец фото Макфакс Станува збор за герила-акција на млади луѓе, како нивен придонес во...

 Галерија  Герија акција во центар на Скопје   векна леб го сврти вниманието за сиромаштијата во земјава

[Галерија] Герија-акција во центар на Скопје – векна леб го сврти вниманието за сиромаштијата во земјава

Радио МОФ | пред 6 месеци

Активисти со нова урбана уметничка акција на скверот на „Партизанска“ сакаат да укажат на големата сиромаштија во земјава. На скверот е поставена огромна векна леб, под која минувачите можат да прочитаат...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност