Реми на дербито Работнички и Шкендија не се победија

Реми на дербито: Работнички и Шкендија не се победија

Спорт Клуб | пред 6 месеци

Првиот меч од најинтересниот осминафинален дуел од Купот на Македонија меѓу Работнички и Шкендија заврши без победник 1-1. На стадионот во Ѓорче Петров, гостите поведоа со 1-0 од пенал преку Бесарт Ибраими...

Работнички и Шкендија рамноправно пред реваншот

Работнички и Шкендија рамноправно пред реваншот

Македонски Спорт | пред 6 месеци

Најинтересниот натпревар од првите дуели од осминафиналето во Купот, меѓу екипите на Работнички и на Шкендија заврши без победник, што им дава предност на тетовци пред реваншот Фудбалерите на Шкендија...

КУП НА МАКЕДОНИЈА Ренова и Победа со пресврти до победи Пелистер  Борец 4 2

КУП НА МАКЕДОНИЈА: Ренова и Победа со пресврти до победи, Пелистер – Борец 4-2!

Екипа | пред 6 месеци

Ренова со голем пресврт успеа да слави со 3-2 во најинтересниот денешен натпревар од осминафиналето во Купот на Македонија против второлигашот Струга Трим Лум. На полувремето „гипсарите“ губеа со 0-2 од...

Работнички се избори за реми и неизвесна куп пресметка во Тетово

Работнички се избори за реми и неизвесна куп пресметка во Тетово

Дерби | пред 6 месеци

Работнички успеа да се избори за реми во првата осминафинална куп пресметка со фаворизираната Шкендија, и на тој начин ја остави неизвесноста за тоа кој тим ќе има поголеми шанси на реванш дуелот кој ќе...

Работнички и Шкендија без предност ќе го чекаат реваншот од осминафиналето на Купот

Работнички и Шкендија без предност ќе го чекаат реваншот од осминафиналето на Купот!

Екипа | пред 6 месеци

Работнички и Шкендија без предност за ниту една од двете екипи ќе го чекаат реванш дуелот од осминафиналето во Купот на Македонија, откако во првиот натпревар одиграа без победник (1-1) на стадионот на...

Дурански израмнува за романтичарите против Шкендија

Дурански израмнува за „романтичарите“ против Шкендија…

Екипа | пред 6 месеци

Работнички успеа да израмни на 1-1 против Шкендија во првиот осминафинален натпревар од Купот на Македонија на дуелот кој се игра на стадионот на Македонија ЃП во Ѓорче Петров. Израмнувањето стигна во...

На полувремето од Купот на Македонија Ренова е шокирана од Струга Трим Лум Победа губи во Штип

На полувремето од Купот на Македонија: Ренова е шокирана од Струга Трим Лум… Победа губи во Штип!

Екипа | пред 6 месеци

Ренова изненадувачки губи со 0-2 пред своите навивачи, второлигашот Струга Трим Лум, на полувремето од првиот осминафинален натпревар од Купот на Македонија. На дуелите кои се играат во моментов, предност...

Ибраими погоди од пенал  Шкендија води против Работнички во Купот

Ибраими погоди од пенал – Шкендија води против Работнички во Купот

Екипа | пред 6 месеци

Екипата на Шкендија има предност од 0-1 против Работнички на полувремето од првиот осминафинален натпревар во Купот на Македонија, на дуелот кој се игра на стадионот на Македонија ЃП во Ѓорче Петров. Тетовци...

Работнички и Шкендија одиграа нерешено Пелистер сигурен Победа со пресврт

Работнички и Шкендија одиграа нерешено,Пелистер сигурен,Победа со пресврт

Слободна Македонија | пред 6 месеци

Ренова со голем пресврт успеа да слави со 3-2 во најинтересниот денешен натпревар од осминафиналето во Купот на Македонија против второлигашот Струга Трим Лум. На полувремето „гипсарите“ губеа со 0-2 од...

Тетово го има клучот за четвртфинале Без победник на првиот меч меѓу Работнички и Шкендија ФОТОГАЛЕРИЈА

Тетово го има клучот за четвртфинале: Без победник на првиот меч меѓу Работнички и Шкендија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Sportmedia | пред 6 месеци

Работнички и Шкендија одиграа без победник (1-1) во првата осминафинална пресметка од Купот на Македонија. Пелистер лесно го совлада Борец, додека Победа по пресврт ја совлада Брегалница на гостински терен...

Тетово го има клучот за четфртфинале Без победник на првиот меч меѓу Работнички и Шкендија ФОТОГАЛЕРИЈА

Тетово го има клучот за четфртфинале: Без победник на првиот меч меѓу Работнички и Шкендија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Sportmedia | пред 6 месеци

Работнички и Шкендија одиграа без победник (1-1) во првата осминафинална пресметка од Купот на Македонија. Пелистер лесно го совлада Борец, додека Победа по пресврт ја совлада Брегалница на гостински терен...

Работнички се избори за реми со Шкендија четвртфиналистот ќе се решава во Тетово

Работнички се избори за реми со Шкендија, четвртфиналистот ќе се решава во Тетово

Гол | пред 6 месеци

Ланскиот финалист во Купот на Македонија, екипата на Шкендија, во рамки на осминафиналето на стадионот во Ѓорче Петров одигра 1-1 (0-1) со Работнички и ќе мора да ја правда фаворитската улога на хартија...

Работнички  Шкендија е мега пресметката од осминафиналето во Купот на Македонија

Работнички – Шкендија е мега-пресметката од осминафиналето во Купот на Македонија

Екипа | пред 6 месеци

Работнички – Шкендија е клучната пресметка од осминафиналните двојки во Купот на Македонија. Првите натпревари од седум осминафинални пресметки се играат денеска од 15:30 часот, а единствено Вардар и Шкупи...

Осминафинални натпревари во фудбалскиот Куп на Македонија

Осминафинални натпревари во фудбалскиот Куп на Македонија

Спорт М | пред 6 месеци

Во фудбалскиот Куп на Македонија попладнево ќе се играат првите натпревари од осминафиналната рунда. Најинтересно се очекува да биде во Ѓорче Петров каде Работнички е домаќин на Шкеднија. Во останатите...

Пелистер им ја прекина доминацијата Работнички и Шкендија во дербито одлучуваат кој ќе атакува на трофејот во купот

Пелистер им ја прекина доминацијата, Работнички и Шкендија во дербито одлучуваат кој ќе атакува на трофејот во купот

Sportmedia | пред 6 месеци

Работнички и Шкендија денеска од 15,30 часот ќе го почнат двомечот од осминафиналето на националниот куп и една од двете екипи ќе мора да се прости од ова натпреварување. Двете екипи во последните 4 години...

Осминафинални натпревари во фудбалскиот Куп на Македонија

Осминафинални натпревари во фудбалскиот Куп на Македонија

Сител | пред 6 месеци

Во фудбалскиот Куп на Македонија попладнево ќе се играат првите натпревари од осминафиналната рунда. Најинтересно се очекува да биде во Ѓорче Петров каде Работнички е домаќин на Шкеднија. Во останатите...

Осминафинални натпревраи во фудбалскиот Куп на Македонија

Осминафинални натпревраи во фудбалскиот Куп на Македонија

Сител | пред 6 месеци

Во фудбалскиот Куп на Македонија попладнево ќе се играат првите натпревари од осминафиналната рунда. Најинтересно се очекува да биде во Ѓорче Петров каде Работнички е домаќин на Шкеднија. Во останатите...

Куп на Македонија утре се играат првите осминафинални натпревари

Куп на Македонија, утре се играат првите осминафинални натпревари

Алсат-М | пред 6 месеци

Утре ќе се играат првите осминафинални натпревари од фудбалскиот Куп на Македонија. Најинтересно се очекува да биде во Ѓорче Петров каде Работнички игра со Шкендија со почеток од 15 часот и 30 минути....

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност