Навидум безопасна навика штетна за здравјето

Навидум безопасна навика штетна за здравјето

Алсат-М | пред 6 месеци

Звукот на будилникот го прекинува мирниот сон и за помалку од секунда го крева крвниот притисок и ја забрзува работата на срцето. Сега пак, научниците предупредуваат на уште поголема опасност – одложување...

Навидум безопасна навика штетна за здравјето   Видео

Навидум безопасна навика штетна за здравјето | Видео

Кукурику | пред 6 месеци

Звукот на будилникот го прекинува мирниот сон и за помалку од секунда го крева крвниот притисок и ја забрзува работата на срцето. Сега пак, научниците предупредуваат на уште поголема опасност – одложување...

Одложувањето на алармот е штетно за срцето

Одложувањето на алармот е штетно за срцето

Вистина | пред 6 месеци

Звукот на алармот ви го прекинува сонот и моментално го зголемува крвниот притисок и го забрзува чукањето на срцето. Ова го докажаа истражувања уште пред 15-тина години. Меѓутоа, сега научниците докажаа...

Одложувањето на алармот е штетно за срцето

Одложувањето на алармот е штетно за срцето

Кајгана | пред 6 месеци

Звукот на алармот ви го прекинува сонот и моментално го зголемува крвниот притисок и го забрзува чукањето на срцето. Ова го докажаа истражувања уште пред 15-тина години. Меѓутоа, сега научниците докажаа...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност