СДСМ  Јакимовски го прекрши Изборниот законик

СДСМ: Јакимовски го прекрши Изборниот законик

+Инфо | пред 6 месеци

Откако СДСМ вчера ги обелодени лошите услови во градинката Мајски цвет, откако беше обелоденето дека Стевче Јакимовски со години ги лажеше граѓаните и им ветуваше изградба на нова градинка во населбата...

СДСМ  Јакимовски го прекрши Изборниот законик

СДСМ: Јакимовски го прекрши Изборниот законик

Макфакс | пред 6 месеци

За жал, во 2017 година, во Карпош сѐ уште има руинирани градинки и има недостаток од сместување за најмладите карпошани – велат од СДСМ. „Откако СДСМ вчера ги обелодени лошите услови во градинката Мајски...

СДСМ  Јакимовски го прекрши Изборниот законик

СДСМ: Јакимовски го прекрши Изборниот законик

Точка | пред 6 месеци

За жал, во 2017 година во Карпош сѐ уште има руинирани градинки и има недостиг од сместување за најмладите карпошани, велат од СДСМ. „Кога СДСМ вчера ги обелодени лошите услови во градинката „Мајски цвет“,...

СДСМ  Јакимовски го прекрши Изборниот законик

СДСМ: Јакимовски го прекрши Изборниот законик

A1on | пред 6 месеци

„За жал, во 2017 година, во Карпош сѐ уште има руинирани градинки и има недостаток од сместување за најмладите карпошани. Откако СДСМ вчера ги обелодени лошите услови во градинката Мајски цвет, откако...

Нова градинка во населбата Бардовци

Нова градинка во населбата Бардовци

Точка | пред 6 месеци

Со поставување камен-темелник, денеска градоначалникот на општина Карпош, Стевчо Јакимовски, свечено ја најави изградбата на новата детска градинка во населбата Бардовци. Оваа претшколска установа ќе биде...

Нова градинка во населбата Бардовци

Нова градинка во населбата Бардовци

Макфакс | пред 6 месеци

Со поставување на камен темелник, денеска градоначалникот на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски, свечено ја најави изградбата на новата детска градинка во населбата Бардовци. Оваа претшколска установа ќе...

Камен темелник на нова градинка за малите дечиња од Бардовци

Камен темелник на нова градинка за малите дечиња од Бардовци

Скопје Инфо | пред 6 месеци

Со поставување на камен темелник, денеска градоначалникот на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски, свечено ја најави изградбата на новата детска градинка во населбата Бардовци. Оваа претшколска установа ќе...

Нова градинка за малите бардовчани

Нова градинка за малите бардовчани

Вечер | пред 6 месеци

Со поставување на камен-темелник, градоначалникот на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски, свечено ја најави изградбата на новата детска градинка во населбата Бардовци Оваа претшколска установа ќе биде лоцирана...

Стартува изградбата на нова детска градинка во Бардовци

Стартува изградбата на нова детска градинка во Бардовци

Скопје Инфо | пред 6 месеци

Денеска, со почеток во 12.00 часот во училишниот двор на ООУ „Аврам Писевски“ во скопската населба Бардовци стартува изградбата на новата детска градинка. На официјалниот почеток со градба ќе присуствува...

Стартува изградбата на нова детска градинка во Бардовци

Стартува изградбата на нова детска градинка во Бардовци

Скопје24 | пред 6 месеци

Денеска, со почеток во 12.00 часот во училишниот двор на ООУ „Аврам Писевски“ во скопската населба Бардовци стартува изградбата на новата детска градинка. На официјалниот почеток со градба ќе присуствува...

На 37 куќи во Карпош општината им го смени покривот

На 37 куќи во Карпош општината им го смени покривот

Скопје24 | пред 6 месеци

Градоначалникот на Карпош, Јакимовски вети дека до 2020 година сите азбестни покриви во општината ќе бидат сменети. На куќата која што тој вчера ја посети за замена на покривот општината издвоила 75.000...

Општина Карпош на 37 куќи ги смени азбесните покриви

Општина Карпош на 37 куќи ги смени азбесните покриви

Скопје Инфо | пред 6 месеци

Градоначалникот на Карпош, Јакимовски вети дека до 2020 година сите азбестни покриви во општината ќе бидат сменети. На куќата која што тој вчера ја посети за замена на покривот општината издвоила 75.000...

Богоев  Ќе изградиме две нови градинки во Карпош

Богоев: Ќе изградиме две нови градинки во Карпош

Sky | пред 6 месеци

Претседател на СДММ, Стефан Богоев, кој е кандидат за градоначалник на Карпош денеска изјави дека за жал во 2017 година, во Карпош се уште има руинирани градинки и има недостаток од сместување за најмладите...

Богоев  Ќе изградиме две нови градинки во Карпош

Богоев: Ќе изградиме две нови градинки во Карпош

Точка | пред 6 месеци

Претседател на СДММ, Стефан Богоев, кој е кандидат за градоначалник на Карпош денеска изјави дека за жал во 2017 година, во Карпош се уште има руинирани градинки и има недостаток од сместување за најмладите...

Богоев  Ќе изградиме две нови градинки во Карпош

Богоев: Ќе изградиме две нови градинки во Карпош

Макфакс | пред 6 месеци

Претседател на СДММ, Стефан Богоев, кој е кандидат за градоначалник на Карпош денеска изјави дека за жал во 2017 година, во Карпош се уште има руинирани градинки и има недостаток од сместување за најмладите...

Богоев вети две нови градинки во Карпош

Богоев вети две нови градинки во Карпош

+Инфо | пред 6 месеци

За жал, во 2017 година, во Карпош сѐ уште има руинирани градинки и има недостаток од сместување за најмладите карпошани, изјави денеска пратеникот Стефан Богоев, претседател на СДММ и кандидат за градоначланик...

Богоев  По победата  локалната власт од СДСМ ќе ги реконструира руинираните градинки во Карпош

Богоев: По победата, локалната власт од СДСМ ќе ги реконструира руинираните градинки во Карпош

A1on | пред 6 месеци

„Во изминатите неколку дена преку интензивни средби со граѓаните на Карпош дојдовме до заклучок за она што и ние го мислевме. За жал, во 2017 година, во Карпош сѐ уште има руинирани градинки и има недостаток...

На 37 куќи во Карпош општината им го смени покривот

На 37 куќи во Карпош општината им го смени покривот

Вечер | пред 6 месеци

Градоначалникот на Карпош, Јакимовски вети дека до 2020 година сите азбестни покриви во општината ќе бидат сменети. На куќата која што тој вчера ја посети за замена на покривот општината издвоила 75.000...

Богоев  Ќе изградиме две нови градинки во Карпош

Богоев: Ќе изградиме две нови градинки во Карпош

Sky | пред 6 месеци

Претседател на СДММ, Стефан Богоев, кој е кандидат за градоначалник на Карпош денеска изјави дека за жал во 2017 година, во Карпош се уште има руинирани градинки и има недостаток од сместување за најмладите...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност