Вучиќ најави нова фаза во дијалогот за Косово

Вучиќ најави нова фаза во дијалогот за Косово

24 вести | пред 6 месеци

Наредниот месец ќе почне нова фаза од дијалогот за Косово и Метохија, порача Српскиот претседател Александфар Вучиќ во вонредното обраќање до нацијата. Во говорот, кој поголем дел беше посветено на односите...

Вучиќ Србија досега немаше политика за Косово

Вучиќ: Србија досега немаше политика за Косово

Алфа | пред 6 месеци

Кога ќе го погелденте тоа, ќе можете да видите колку е сложена нашата модерна историја и колку промашувања имало тука, додаде Вучиќ. Српскиот претседател Александар Вучиќ синоќа изјави дека Косово е суштината...

Вучиќ Од октомври нова фаза во дијалогот со Косово

Вучиќ: Од октомври нова фаза во дијалогот со Косово

Канал 5 | пред 6 месеци

Тој изјави и дека треба да бидат испочитувани сите мислења, и дека дијалогот е клучен за иднината на Србија. Претседателот на Србија изјави и дека во дијалогот треба да бидат вклучени “сите релевантни...

Вучиќ Србија досега немаше политика за Косово

Вучиќ: Србија досега немаше политика за Косово

A1on | пред 6 месеци

Српскиот претседател Александар Вучиќ синоќа изјави дека Косово е суштината на политичката сегашност и иднина на Србија, но оти Белград досега само кажувал што не сака, а немала никаква политика во врска...

Вучиќ Србија досега немаше политика за Косово

Вучиќ: Србија досега немаше политика за Косово

ТВ Нова | пред 6 месеци

Српскиот претседател Александар Вучиќ синоќа изјави дека Косово е суштината на политичката сегашност и иднина на Србија, но оти Белград досега само кажувал што не сака, а немала никаква политика во врска...

Вучиќ Србија досега немаше политика за Косово

Вучиќ: Србија досега немаше политика за Косово

Локално | пред 6 месеци

Српскиот претседател Александар Вучиќ синоќа изјави дека Косово е суштината на политичката сегашност и иднина на Србија, но оти Белград досега само кажувал што не сака, а немала никаква политика во врска...

Вучиќ Србија досега немаше политика за Косово

Вучиќ: Србија досега немаше политика за Косово

+Инфо | пред 6 месеци

Српскиот претседател Александар Вучиќ синоќа изјави дека Косово е суштината на политичката сегашност и иднина на Србија, но оти Белград досега само кажувал што не сака, а немала никаква политика во врска...

Вучиќ инфилтриран во владата на Харадинај

Вучиќ „инфилтриран“ во владата на Харадинај?

Локално | пред 6 месеци

Германскиот печат пишува за новата влада во Косово во која збор ќе добијат и косовските Срби, а во анализите се проценува дека тоа е начин српската влада да ги оствари своите интереси, пренесува Дојче...

Подготвено е сценариото Косово да добие столче во ОН

Подготвено е сценариото Косово да добие столче во ОН?

ТВ Нова | пред 6 месеци

По најавите дека во Белград се покренува внатрешен дијалог за Косово, албанските лобисти забрзано подготвуваат резолуција за Обединети нации со цел Косово да добие столче во тоа тело. Според сознанијата...

Вонредно обраќање на Александар Вучиќ Ја поддржувам одлуката на Србите да влезат во Владата на Косово

Вонредно обраќање на Александар Вучиќ: Ја поддржувам одлуката на Србите да влезат во Владата на Косово

Точка | пред 6 месеци

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ го започна своето обраќање кон јавноста во 20 часот директно од Претседателството на Србија. Вучиќ најави дека ќе проговори за сите важни прашања, како и за внатрешниот...

Вучиќ Мачно ми е кога ќе ме повикаат во Брисел

Вучиќ: Мачно ми е кога ќе ме повикаат во Брисел

Нова ТВ | пред 6 месеци

Српскиот претседател Александар Вучиќ синоќа најави дека од следниот месец почнува нова фаза во дијалогот со Приштина, на повеќе нивоа, кој како што рече ќе биде инклузивен и толерантен. На вонредна прес-конференција...

Вучиќ Србија досега немаше политика за Косово

Вучиќ: Србија досега немаше политика за Косово

Сител | пред 6 месеци

Српскиот претседател Александар Вучиќ синоќа изјави дека Косово е суштината на политичката сегашност и иднина на Србија, но оти Белград досега само кажувал што не сака, а немала никаква политика во врска...

Вучиќ Србија досега немаше политика за Косово

Вучиќ: Србија досега немаше политика за Косово

ТВ 21 | пред 6 месеци

Српскиот претседател Александар Вучиќ синоќа изјави дека Косово е суштината на политичката сегашност и иднина на Србија, но оти Белград досега само кажувал што не сака, а немала никаква политика во врска...

Подготвено е сценариото Косово ќе добие столче во ОН

Подготвено е сценариото: Косово ќе добие столче во ОН?

Вечер | пред 6 месеци

По најавите дека во Белград се покренува внатрешен дијалог за Косово, албанските лобисти забрзано подготвуваат резолуција за Обединети нации со цел Косово да добие столче во тоа тело По најавите дека во...

Вучиќ Имам Павлов рефлекс  секогаш чувствувам мачнина кога ќе ме повикаат од Брисел

Вучиќ: Имам Павлов рефлекс - секогаш чувствувам мачнина кога ќе ме повикаат од Брисел

Вечер | пред 6 месеци

Српскиот претседател Александар Вучиќ синоќа изјави дека Косово е суштината на политичката сегашност и иднина на Србија, но оти Белград досега само кажувал што не сака, а немала никаква политика во врска...

Вучиќ Србија досега немаше политика за Косово

Вучиќ: Србија досега немаше политика за Косово

Слободна Македонија | пред 6 месеци

Српскиот претседател Александар Вучиќ синоќа изјави дека Косово е суштината на политичката сегашност и иднина на Србија, но оти Белград досега само кажувал што не сака, а немала никаква политика во врска...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност