Меѓународната заедница ја гледа Македонија во ЕУ и НАТО

Меѓународната заедница ја гледа Македонија во ЕУ и НАТО

Локално | пред 6 месеци

Местото на Македонија е во НАТО и се надеваме дека наскоро ќе дојде денот кога ќе и посакаме добредојде на вашата земја во алијансата . Со оваа порака канатскиот премиер Џастин Трудо во своето писмо му...

Меѓународната заедница ја гледа Македонија во ЕУ и НАТО

Меѓународната заедница ја гледа Македонија во ЕУ и НАТО

24 вести | пред 6 месеци

Местото на Македонија е во НАТО и се надеваме дека наскоро ќе дојде денот кога ќе и посакаме добредојде на вашата земја во алијансата . Со оваа порака канатскиот премиер Џастин Трудо во своето писмо му...

Поддршка од САД за членство во НАТО

Поддршка од САД за членство во НАТО

Прес 24 | пред 6 месеци

САД се стратешки партнер на Македонија, а доказ за тоа е и блиската соработка меѓу армиите на двете држави, потенцираше генерал мајор Стивен Креј, командант на Националната гарда на Вермонт,  кој е во...

Средба Шекеринска Креј Македонија членка на НАТО е заедничка цел

Средба Шекеринска-Креј: Македонија членка на НАТО е заедничка цел

Макфакс | пред 6 месеци

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска во Министерството за одбрана се сретна со командантот на Националната гарда на државата Вермонт, САД, генерал-мајор Стивен Креј. Од двете страни беше...

Шекеринска Сметаме на нашите стратешки партнери за членството во НАТО

Шекеринска: Сметаме на нашите стратешки партнери за членството во НАТО

Локално | пред 6 месеци

Македонија смета на своите стратешки партнери, особено сега кога работиме забрзано и искрено за членството во НАТО, истакна министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, по денешната средба со командантот...

Шеќеринска Креј Македонија членка на НАТО е заедничка цел

Шеќеринска- Креј: Македонија членка на НАТО е заедничка цел

МТВ 1 | пред 6 месеци

Македонија смета на своите стратегиски партнери, особено сега кога работиме на целта, членството во НАТО, вели министерката за одбрана Шеќеринска. Ваквите определби не се само зборови, туку се потврдени...

Средба Шекеринска Креј Македонија членка на НАТО е заедничка цел

Средба Шекеринска-Креј: Македонија членка на НАТО е заедничка цел

Точка | пред 6 месеци

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска во Министерството за одбрана се сретна со командантот на Националната гарда на државата Вермонт, САД, генерал-мајор Стивен Креј. Од двете страни беше...

Висока воена делегација од САД во посета на АРМ

Висока воена делегација од САД во посета на АРМ

Макфакс | пред 6 месеци

Со денешниот прием кај началникот на ГШ на АРМ, генерал-потполковник Методија Величковски, високата воена делегација на националната гарда (НГ) на сојузната држава на САД, Вермонт, ја почна официјалната...

Шекеринска Креј Македонија членка на НАТО е заедничка цел

Шекеринска-Креј: Македонија членка на НАТО е заедничка цел

A1on | пред 6 месеци

Република Македонија смета на своите стратешки партнери особено во овие моменти кога работиме забрзано на нашата стратешка цел – членството во НАТО, порача денеска министерката за одбрана Радмила Шекеринска...

Шекеринска  Креј Македонија членка на НАТО е заедничка цел

Шекеринска - Креј: Македонија членка на НАТО е заедничка цел

24 вести | пред 6 месеци

Македонија смета на своите стратешки партнери особено во овие моменти кога работиме забрзано на нашата стратешка цел – членството во НАТО, порача   министерката за одбрана Радмила Шекеринска по средбата...

Шеќеринска  Македонија го продолжува учеството во мисијата во Авганистан

Шеќеринска - Македонија го продолжува учеството во мисијата во Авганистан

Р.С. Европа | пред 6 месеци

Нашата определба за членство на Македонија во НАТО ја докажавме и преку нашето постојано учество во меѓународните мисии, вклучително и мисијата во Авганистан кое го продолжуваме и зголемуваме, а го покажавме...

Висока воена делегација од САД во посета на АРМ

Висока воена делегација од САД во посета на АРМ

Точка | пред 6 месеци

Со денешниот прием кај началникот на ГШ на АРМ, генерал-потполковник Методија Величковски, високата воена делегација на националната гарда (НГ) на сојузната држава на САД, Вермонт, ја почна официјалната...

Шекеринска Креј Македонија членка на НАТО е заедничка цел

Шекеринска-Креј: Македонија членка на НАТО е заедничка цел

ТВ Нова | пред 6 месеци

Република Македонија смета на своите стратешки партнери особено во овие моменти кога работиме забрзано на нашата стратешка цел – членството во НАТО, порача денеска министерката за одбрана Радмила Шекеринска...

Поддршка од САД за членство во НАТО

Поддршка од САД за членство во НАТО

Сител | пред 6 месеци

Embedded video for Поддршка од САД за членство во НАТО САД се стратешки партнер на Македонија, а доказ за тоа е и блиската соработка мегу армиите на двете држави, потенцираше генерал мајор Стивен Креј,...

Воена делегација на Националната гарда на Вермонт во посета на Република Македонија

Воена делегација на Националната гарда на Вермонт во посета на Република Македонија

МТВ 1 | пред 6 месеци

Воена делегација на Националната гарда на Вермонт (САД), предводена од Командантот на НГ на Вермонт, генерал-мајор Стивен Креј престојува во Република Македонија. Во рамки на посетата, делегацијата ќе...

Шекеринска Креј Македонија членка на НАТО е заедничка цел

Шекеринска-Креј: Македонија членка на НАТО е заедничка цел

Сител | пред 6 месеци

Република Македонија смета на своите стратешки партнери особено во овие моменти кога работиме забрзано на нашата стратешка цел – членството во НАТО, порача денеска министерката за одбрана Радмила Шекеринска...

Воена делегација на НГ Вермонт во посета на РМ

Воена делегација на НГ Вермонт во посета на РМ

A1on | пред 6 месеци

Воена делегација на националната гарда на Вермонт (САД), предводена од Командантот на НГ на Вермонт генерал-мајор Стивен Креј престојува во Република Македонија. Во рамки на посетата, денеска делегацијата...

Воена делегација од САД во посета на земјава

Воена делегација од САД во посета на земјава

ТВ Нова | пред 6 месеци

Воена делегација на националната гарда на Вермонт (САД), предводена од Командантот на НГ на Вермонт генерал-мајор Стивен Креј престојува во Република Македонија. Во рамки на посетата, денеска делегацијата...

Воена делегација на НГ Вермонт во посета на РМ

Воена делегација на НГ Вермонт во посета на РМ

Канал 5 | пред 6 месеци

Во рамки на посетата, денеска делегацијата ќе биде примена од началникот на ГШ на АРМ генерал-потполковник Методија Величковски и ќе оствари средба со министерката за одбрана  Радмила Шекеринска. Делегацијата...

Воена делегација на НГ Вермонт во посета на РМ

Воена делегација на НГ Вермонт во посета на РМ

Сител | пред 6 месеци

Воена делегација на националната гарда на Вермонт (САД), предводена од Командантот на НГ на Вермонт генерал-мајор Стивен Креј престојува во Република Македонија. Во рамки на посетата, денеска делегацијата...

Воена делегација на НГ Вермонт во посета на РМ

Воена делегација на НГ Вермонт во посета на РМ

ТВ 21 | пред 6 месеци

Воена делегација на националната гарда на Вермонт (САД), предводена од Командантот на НГ на Вермонт генерал-мајор Стивен Креј престојува во Република Македонија. Во рамки на посетата, денеска делегацијата...

Воена делегација на НГ Вермонт во посета на РМ

Воена делегација на НГ Вермонт во посета на РМ

Слободна Македонија | пред 6 месеци

Воена делегација на националната гарда на Вермонт (САД), предводена од Командантот на НГ на Вермонт генерал-мајор Стивен Креј престојува во Република Македонија. Во рамки на посетата, денеска делегацијата...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност