ВМРО ДПМНЕ објави уште четворица кандидати за градоначалници

ВМРО-ДПМНЕ објави уште четворица кандидати за градоначалници

ТВ Нова | пред 6 месеци

На ден пред истекот на рокот од ВМРО-ДПМНЕ објавија уште четири имиња на кандидати за градоначалници со кои партијата ќе настапи на престојните локални избори. И официјално првиот човек на Скопје Коце...

Андреј Жерновски се повлече од трката за Центар ВМРО ДПМНЕ во Скопје со Коце Трајановски

Андреј Жерновски се повлече од трката за Центар, ВМРО-ДПМНЕ во Скопје со Коце Трајановски

24 вести | пред 6 месеци

Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски се откажа од независната кандидатура за нов мандат поради учество во централната власт. Од Либерално демократската партија, каде беше лидер, тој премина...

Жерновски се откажува од кандидатурата влегува во владата

Жерновски се откажува од кандидатурата, влегува во владата

Телма | пред 6 месеци

Потписите кои актуелниот градоначалник на Центар ги собра за независна кандидатура за втор мандат, нема да стигнат до ДИК. Андреј Жерновски одлучи да ја напушти локалната власт и да влезе во централната....

Богдановиќ кандидат за Центар од СДСМ очекува победа во првиот круг

Богдановиќ кандидат за Центар од СДСМ, очекува победа во првиот круг

Локално | пред 6 месеци

Кандидатот за градоначалник на СДСМ во Општина Центар, Саша Богдановиќ, очекува победа на локалните избори уште во првиот круг. Се надева дека поддршка ќе му дадат поголем број на граѓаните и дека ќе го...

Богдановиќ Очекувам победа во првиот круг

Богдановиќ: Очекувам победа во првиот круг

Фокус | пред 6 месеци

Кандидатот за градоначалник на СДСМ во Општина Центар, Саша Богдановиќ, очекува победа на локалните избори уште во првиот круг. Се надева дека поддршка ќе му дадат поголем број на граѓаните и дека ќе го...

Саша Богдановиќ наместо Жерновски ќе се кандидира во општина Центар

Саша Богдановиќ наместо Жерновски ќе се кандидира во општина Центар

Фактор | пред 6 месеци

Саша Богдановиќ кој досега ја вршеше функцијата директор на јавното претпријатие ПОЦ ќе биде кандидат за градоначалник од редовите на СДСМ за општина Центар. Богдановиќ ќе се кандидира на местото на Андреј...

Саша Богдановиќ од СДСМ ќе се кандидира за градоначалник на Центар

Саша Богдановиќ од СДСМ ќе се кандидира за градоначалник на Центар

Reporter.mk | пред 6 месеци

Директорот на јавното претпријатие „Паркинзи на општина Центар“, Саша Богдановиќ, ќе се кандира за градоначалник на Општина Центар од редовите на СДСМ. Откако вчера лидерот на оваа партија Зоран Заев изјави...

ВМРО ДПМНЕ објави уште четворица кандидати за градоначалници

ВМРО-ДПМНЕ објави уште четворица кандидати за градоначалници

Вечер | пред 6 месеци

На ден пред истекот на рокот од ВМРО-ДПМНЕ објавија уште четири имиња на кандидати за градоначалници со кои партијата ќе настапи на престојните локални избори. И официјално првиот човек на Скопје Коце...

Жерновски потврди дека нема да се кандидира за градоначалник на Центар

Жерновски потврди дека нема да се кандидира за градоначалник на Центар

ТВ Нова | пред 6 месеци

Актуелниот градоначалник на општина Центар, Андреј Жерновски, денеска потврди дека нема да се кандидира за градоначалник на следните локални избори и оти ќе се ангажира на централно ниво за што, како што...

Жерновски Ја повлекувам независната кандидатура единството и напредокот се пред личните интереси

Жерновски: Ја повлекувам независната кандидатура, единството и напредокот се пред личните интереси

Точка | пред 6 месеци

„Како одговорен човек и политичар секогаш ќе ги ставам единството и напредокот пред личните интереси. Затоа ја повлекувам независната кандидатура и давам целосна поддршка на партијата во новата битка која...

Саша Богдановиќ кандидат на СДСМ за градоначалник на скопски Центар

Саша Богдановиќ кандидат на СДСМ за градоначалник на скопски Центар

еМАГАЗИН | пред 6 месеци

Саша Богдановиќ е кандидат за градоначалник на СДСМ за скопската општина Центар, Богдановиќ е актуелен директор на јавното претпријатие „Паркинзи на Општина Центар“ и е претседател на Општинската организација...

Жерновски се откажува од Центар СДСМ ќе го поддржи Богдановиќ

Жерновски се откажува од Центар, СДСМ ќе го поддржи Богдановиќ

Сител | пред 6 месеци

Embedded video for Жерновски се откажува од Центар, СДСМ ќе го поддржи Богдановиќ Саша Богдановиќ, директор на паркинизи центар најверојатно е изборот на СДСМ за општина Центар. Откако Премиерот Зоран...

Жерновски ги повика приврзаниците да гласаат за кандидатот на СДСМ

Жерновски ги повика приврзаниците да гласаат за кандидатот на СДСМ

+Инфо | пред 6 месеци

Градоначалникот на Центар Андреј Жерновски денеска ги повика приврзаниците на СДСМ да гласаат за кандидадот за оваа партија, иако нагласи дека се уште не знае кој ќе биде кандидат за Центар. Одлуката да...

Жерновски Ја повлекувам независната кандидатура единството и напредокот се пред личните интереси

Жерновски: Ја повлекувам независната кандидатура, единството и напредокот се пред личните интереси

Макфакс | пред 6 месеци

„Како одговорен човек и политичар, секогаш ќе ги ставам единството и напредокот пред личните и нтереси. Затоа ја повлекувам независната кандидатура и давам целосна поддршка на партијата во новата битка...

Жерновски потврди дека нема да се кандидира за градоначалник на Центар

Жерновски потврди дека нема да се кандидира за градоначалник на Центар

Алсат-М | пред 6 месеци

Актуелниот градоначалник на општина Центар, Андреј Жерновски, денеска потврди дека нема да се кандидира за градоначалник на следните локални избори и оти ќе се ангажира на централно ниво за што, како што...

Жерновски ги повика приврзаниците да гласаат за кандидадот на СДСМ

Жерновски ги повика приврзаниците да гласаат за кандидадот на СДСМ

Локално | пред 6 месеци

По 4 години работа на локално ниво, Андреј Жерновски одлучил активноста да ја префрли на централно ниво и затоа, изјави, разговарал со премиерот Заев. „Таа одлука ја донесовме заеднички. Овој градоначалнички...

Саша Богдановиќ ќе биде кандидат на СДСМ за градоначалник на Центар

Саша Богдановиќ ќе биде кандидат на СДСМ за градоначалник на Центар

Прес 24 | пред 6 месеци

Саша Богдановиќ, директорот на јавното претпријатие „Паркинзи на општина Центар“ ќе биде кандидат на СДСМ за градоначалник на Општина Центар, потврдија за НОВА ТВ извори од партијата. Според нашите извори...

Андреј Жерновски ја повлече независната кандидатура за градоначалник

Андреј Жерновски ја повлече независната кандидатура за градоначалник

еМАГАЗИН | пред 6 месеци

Андреј Жерновски ја повлече независната кандидатура за градоначалник, соопшти на неговиот Фејсбук профил. „Како одговорен човек и политичар, секогаш ќе ги ставам единството и напредокот пред личните интереси....

Жерновски потврди дека нема да се кандидира за градоначалник на Центар

Жерновски потврди дека нема да се кандидира за градоначалник на Центар

Сител | пред 6 месеци

Актуелниот градоначалник на општина Центар, Андреј Жерновски, денеска потврди дека нема да се кандидира за градоначалник на следните локални избори и оти ќе се ангажира на централно ниво за што, како што...

Жерновски ги повика приврзаниците да гласаат за кандидадот на СДСМ

Жерновски ги повика приврзаниците да гласаат за кандидадот на СДСМ

A1on | пред 6 месеци

По 4 години работа на локално ниво, Андреј Жерновски одлучил активноста да ја префрли на централно ниво и затоа, изјави, разговарал со премиерот Заев. „Таа одлука ја донесовме заеднички. Овој градоначалнички...

Жерновски го напушта Центар се сели во централна власт

Жерновски го напушта Центар, се сели во централна власт !

Вечер | пред 6 месеци

Рокот за доставување на кандидатските листи истекува во четврток на полноќ, а од ДИК велат дека по правило, политичките партии ќе го чекаат последниот тајминг за да ги објават официјалните листи. Андреј...

Саша Богдановиќ ќе биде кандидат на СДСМ за градоначалник на Центар

Саша Богдановиќ ќе биде кандидат на СДСМ за градоначалник на Центар

Нова ТВ | пред 6 месеци

Саша Богдановиќ, директорот на јавното претпријатие „Паркинзи на општина Центар“ ќе биде кандидат на СДСМ за градоначалник на Општина Центар, потврдија за НОВА ТВ извори од партијата. Според нашите извори...

Жерновски Го оставам Центар за висока функција во извршната власт

Жерновски: Го оставам Центар за висока функција во извршната власт

Прес 24 | пред 6 месеци

Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски се откажува од градоначалничката кандидатура за висока позиција во Владата. По информацијата која вчера ја објави премиерот Заев, Жерновски денеска во...

ЌЕ ДОБИЕ ВИСОКА ДРЖАВНА ФУНКЦИЈА Жерновски замина во СДСМ

ЌЕ ДОБИЕ ВИСОКА ДРЖАВНА ФУНКЦИЈА: Жерновски замина во СДСМ

ТВ Нова | пред 6 месеци

Градоначанлникот на Општина Центар, кој до пред неколку години ја предводеше партијата ЛДП, денеска на Фејсбук објави дека одлучил да биде дел од владејачкиот Социјалдемократски сојуз, а во договор со...

Жерновски И давам целосна поддршка на СДСМ во битката за Центар

Жерновски: И давам целосна поддршка на СДСМ во битката за Центар

Позитив | пред 6 месеци

Како одговорен човек и политичар, секогаш ќе ги ставам единството и напредокот пред личните интереси. Затоа ја повлекувам независната кандидатура и давам целосна поддршка на партијата во новата битка која...

ЖЕРНОВСКИ ПРЕЈДЕ ВО СДСМ

ЖЕРНОВСКИ ПРЕЈДЕ ВО СДСМ

Сакам Да Кажам | пред 6 месеци

Градоначалникот на Општина Центар Андреј Жерновски ќе стане член на СДСМ. Жерновски вчера на фејсбук објави дека ја повлекува независната кандидатура за градоначалник на Центар и кариерата ќе ја продолжи...

Саша Богдановиќ кандидат на СДСМ за градоначалник на Центар

Саша Богдановиќ, кандидат на СДСМ за градоначалник на Центар

МКД | пред 6 месеци

Директорот на ЈП ПОЦ, Саша Богдановиќ, ќе биде кандидат на владејачката СДСМ за градоначалник на Општина Центар, велат неофицијално партиски извори. Одлуката се очекува да биде објавена вечерва, но, според...

Жерновски нема да се кандидира за градоначалник оди директно во Влада

Жерновски нема да се кандидира за градоначалник, оди директно во Влада

Нетпрес | пред 6 месеци

(Фејсбук статус на Андреј Жерновски) Почитувани граѓани на Општина Центар, драги соборци и пријатели, Како одговорен човек и политичар, секогаш ќе ги ставам единството и напредокот пред личните интереси....

Жерновски замина во СДСМ ќе добие висока државна функција

Жерновски замина во СДСМ, ќе добие висока државна функција

Локално | пред 6 месеци

Градоначанлникот на Општина Центар, кој до пред неколку години ја предводеше партијата ЛДП, денеска на фејсбук објави дека одлучил да биде дел од владејачкиот Социјал-демократски сојуз, а во договор со...

Жерновски преминува во СДСМ и ќе добие висока позиција во власта

Жерновски преминува во СДСМ и ќе добие висока позиција во власта

МКД | пред 6 месеци

Актуелниот градоначалник на Центар, Андреј Жерновски, објави дека освен што се откажува од кандидатурата за нов мандат во Центар, со лидерот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, се договорил да добие висока...

Жерновски оди во централната власт и станува дел од партијата на Заев

Жерновски оди во централната власт и станува дел од партијата на Заев

A1on | пред 6 месеци

Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски се обрати преку својот Фејсбук профил, по повод локалните избори и повлекувањето на неговата кандидатура. Почитувани граѓани на општина Центар, драги...

Жерновски се повлекува од трката за градоначалник СДСМ ќе предложи свој кандидат

Жерновски се повлекува од трката за градоначалник, СДСМ ќе предложи свој кандидат

Макфакс | пред 6 месеци

СДСМ ќе си предложи свој кандидат за градоначалник на општина Центар, најави синоќа премиерот Зоран Заев во емисијата 24 Отворено. Тој објасни дека Андреј Жерновски ќе ја повлечел кандидатурата за градоначалник...

Жерновски се повлекува од трката за градоначалник

Жерновски се повлекува од трката за градоначалник

Кајгана | пред 6 месеци

СДСМ ќе предложи свој кандидат за градоначалник на Општина Центар, најави синоќа премиерот Зоран Заев. Тој објасни дека Андреј Жерновски ќе ја повлечел кандидатурата за градоначалник на Центар, а за возврат...

Жерновски преминува во СДСМ и во Владата

Жерновски преминува во СДСМ и во Владата

+Инфо | пред 6 месеци

Почитувани граѓани на Општина Центар, драги соборци и пријатели, Како одговорен човек и политичар, секогаш ќе ги ставам единството и напредокот пред личните интереси. Затоа ја повлекувам независната кандидатура...

Жерновски се откажа од Општина Центар за да влезе во централната власт

Жерновски се откажа од Општина Центар за да влезе во централната власт

Позитив | пред 6 месеци

Сегашниот кандидат за градоначалник на Општина Центар, Андреј Жерновски, ќе ја повлече кандидатурата за втор мандат на претстојните локални изброи, соопшти премиерот Зоран Заев во емисијата „Отворено“...

Жерновски се повлекува од трката за градоначалник СДСМ ќе предложи свој кандидат

Жерновски се повлекува од трката за градоначалник, СДСМ ќе предложи свој кандидат

Точка | пред 6 месеци

СДСМ ќе си предложи свој кандидат за градоначалник на општина Центар, најави синоќа премиерот Зоран Заев во емисијата 24 Отворено. Тој објасни дека Андреј Жерновски ќе ја повлечел кандидатурата за градоначалник...

Жерновски нема да се кандидира за Центар  СДСМ избира меѓу двајца кандидати

Жерновски нема да се кандидира за Центар – СДСМ избира меѓу двајца кандидати

Канал 5 | пред 6 месеци

Според премиерот Заев, СДСМ ќе предложи свој кандидат за градоначалник на Центар. Жерновски ќе добие место во извршната власт. Партиски извори за Канал 5 најавија дека одлуката кој ќе биде кандидат за...

Жерновски ја повлекува кандидатурата ќе биде дел од централната власт

Жерновски ја повлекува кандидатурата, ќе биде дел од централната власт

Нова ТВ | пред 6 месеци

Актуелниот градоначалник на општина Центар, Андреј Жерновски, преку социјалната мрежа Фејсбук ја потрврди изјавата на премиерот Зоран Заев дека ќе ја повлече својата кандидатура за нов мандат. Заев во...

Жерновски се откажа еве кој е кандидат за градоначалник од СДСМ за општина Центар

Жерновски се откажа, еве кој е кандидат за градоначалник од СДСМ за општина Центар

За Се | пред 6 месеци

Саша Богдановиќ ќе биде кандидат за градоначалник од СДСМ за општина Центар. По долга неизвесност дали СДСМ ќе го поддржи актуелниот градоначалник Андреј Жерновски, кој веќе ја објави својата независна...

Андреј Жерновски се повлекува од трката за градоначалник

Андреј Жерновски се повлекува од трката за градоначалник

24 вести | пред 6 месеци

Андреј Жерновски ќе ја повлече кандидатурата за градоначалник на Општина Центар – соопшти премиерот Зоран Заев синоќа во емисијата Отворено. Жерновски се согласил да го поддржи кандидатот за градоначалник...

САША БОГДАНОВИЌ КАНДИДАТ НА СДСМ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК

САША БОГДАНОВИЌ-КАНДИДАТ НА СДСМ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК

Infomax | пред 6 месеци

Директорот на ЈП ПОЦ, Саша Богдановиќ, ќе биде кандидат на  СДСМ за градоначалник на Општина Центар, велат неофицијално партиски извори. Одлуката се очекува да биде објавена вечерва, но, според нашите...

Жерновски се повлекува од трката за градоначалник СДСМ ќе предложи свој кандидат

Жерновски се повлекува од трката за градоначалник, СДСМ ќе предложи свој кандидат

Sky | пред 6 месеци

СДСМ ќе си предложи свој кандидат за градоначалник на општина Центар, најави синоќа премиерот Зоран Заев во емисијата 24 Отворено. Тој објасни дека Андреј Жерновски ќе ја повлечел кандидатурата за градоначалник...

Жерновски се повлекува од трката за градоначалник СДСМ ќе предложи свој кандидат

Жерновски се повлекува од трката за градоначалник, СДСМ ќе предложи свој кандидат

Sky | пред 6 месеци

СДСМ ќе си предложи свој кандидат за градоначалник на општина Центар, најави синоќа премиерот Зоран Заев во емисијата 24 Отворено. Тој објасни дека Андреј Жерновски ќе ја повлечел кандидатурата за градоначалник...

Жерновски му даде поддршка на Богдановиќ и стана дел од СДСМ

Жерновски му даде поддршка на Богдановиќ и стана дел од СДСМ

Ако | пред 6 месеци

Се уште актуелниот градоначалник на Центар, Андреј Жерновски, заминува на висока позиција во Владата на Заев, станува дел од СДСМ и му дава целосна поддршка на Саша Богдановиќ: ,,Почитувани граѓани на...

Жерновски ја повлекува кандидатурата за градоначалник на Скопје

Жерновски ја повлекува кандидатурата за градоначалник на Скопје

ТВ 21 | пред 6 месеци

Градоначалникот на Центар, Андреј Жерновски ќе ја повлече кандидатурата за градоначаник на Скопје, откако пред извесен период истата беше најавена. СДСМ ќе предложи свој кандидат за градоначаник на општина...

Андреј Жерновски се повлекува од трката за градоначалник на Центар се префрла во извршна власт

Андреј Жерновски се повлекува од трката за градоначалник на Центар, се префрла во извршна власт

Таратур | пред 6 месеци

Андреј Жерновски ќе ја повлече кандидатурата за градоначалник на општина Центар, а за возврат ќе стане дел од извршната власт. Ова го соопшти премиерот Зоран Заев во емисијата 24 Отворено. СДСМ ќе предложи...

Се плаши ли СДСМ од пораз Жерновски ја повлече кандидатурата за Центар

Се плаши ли СДСМ од пораз: Жерновски ја повлече кандидатурата за Центар

Скопје Инфо | пред 6 месеци

Жерновски ќе биде дел од централната власт и ќе се повлече од кандидатурата за општина Центар, откри премиерот Зоран Заев во вечерашното гостување во емисијата Отворено. -Денеска имавме средби и беше договорено...

Заев тврди дека Жерновски ќе се откаже од трката за градоначалник на општина Центар

Заев тврди дека Жерновски ќе се откаже од трката за градоначалник на општина Центар

еМАГАЗИН | пред 6 месеци

Премиерот Зоран Заев во емисијата „Отворено“ на телевизија „24 вести“ вчера соопшти дека актуелниот градоначалник на Општина Центар, Андреј Жерновски ќе ја повлече кандидатурата за втор мандат во Центар,...

Жерновски се повлекува СДСМ ќе оди со свој кандидат за градоначалник на Центар

Жерновски се повлекува, СДСМ ќе оди со свој кандидат за градоначалник на Центар

+Инфо | пред 6 месеци

Градоначалникот на Општина Центар Андреј Жерновски нема да се кандидира за уште еден мандат на претстојните локални избори, објави вечерва Зоран Заев во емисијата „Отворено“ на „24 Вести“. Премиерот најави...

Жерновски се повлече од трката за Центар СДСМ ќе оди со свој кандидат

Жерновски се повлече од трката за Центар, СДСМ ќе оди со свој кандидат

МКД | пред 6 месеци

Актуелниот градоначалник на Општина Центар, Андреј Жерновски ќе ја повлече кандидатурата за втор мандат во Центар, а за возврат ќе влезе во извршната власт, соопшти премиерот Зоран Заев. Жерновски, како...

Жерновски се откажа од Центар ке оди во извршната власт

Жерновски се откажа од Центар, ке оди во извршната власт

A1on | пред 6 месеци

Андреј Жерновски ќе ја повлече кандидатурата за градоначалник на општина Центар, а за возврат ќе стане дел од извршната власт. Ова го соопшти премиерот Зоран Заев во емисијата 24 Отворено. СДСМ ќе предложи...

СДСМ најверојатно ќе трча со Богдановиќ за општина Центар

СДСМ најверојатно ќе трча со Богдановиќ за општина Центар

Фокус | пред 6 месеци

Најсериозна опција за кандидат од СДСМ за градоначалник за општина Центар е Саша Богдановиќ. Сепак, во вечерашното гостување во емисијата Отворено, лидерот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, рече дека конечната...

Андреј Жерновски се повлекува од трката за градоначалник

Андреј Жерновски се повлекува од трката за градоначалник

Бизнис вести | пред 6 месеци

Жерновски ќе биде дел од централната власт и ќе се повлече од кандидатурата за општина Центар, откри премиерот Зоран Заев во вечерашното гостување во емисијата Отворено. -Денеска имавме средби и беше договорено...

ЖЕРНОВСКИ ЌЕ ЈА ПОВЛЕЧЕ КАНДИДАТУРАТА ЗА ЦЕНТАР ОБЈАВИ ЗАЕВ

ЖЕРНОВСКИ ЌЕ ЈА ПОВЛЕЧЕ КАНДИДАТУРАТА ЗА ЦЕНТАР, ОБЈАВИ ЗАЕВ

Сакам Да Кажам | пред 6 месеци

Градоначалникот на Општина Центар Андреј Жерновски нема да се кандидира за уште еден мандат на претстојните локални избори, објави вечерва Зоран Заев во емисијата „Отворено“ на „24 Вести“. Премиерот најави...

Андреј Жерновски се повлекува од трката за градоначалник

Андреј Жерновски се повлекува од трката за градоначалник

Прес 24 | пред 6 месеци

Жерновски ќе биде дел од централната власт и ќе се повлече од кандидатурата за општина Центар, откри премиерот Зоран Заев во вечерашното гостување во емисијата Отворено. -Денеска имавме средби и беше договорено...

Андреј Жерновски ја повлекува кандидатурата и влегува во СДСМ

Андреј Жерновски ја повлекува кандидатурата и влегува во СДСМ

Локално | пред 6 месеци

Независниот кандидат Андреј Жерновски ја повлекува кандидатирурата за градоначлник на општина Центар за претстојните локални избори и влегува во редовите на СДСМ и централната власт, објави вечерва премиерот...

Заев Жерновски оди во извршната власт нема да се кандидира во Центар

Заев: Жерновски оди во извршната власт, нема да се кандидира во Центар

Фактор | пред 6 месеци

Премиерот Зоран Заев во емисијата „Отворено“ на ТВ 24 откри дека постигнале договор за општина Центар да истрча нов кандидат, наместо досегашниот градоначалник Андреј Жерновски кој ќе се повлече од трката...

Андреј Жерновски се повлекува од трката за градоначалник

Андреј Жерновски се повлекува од трката за градоначалник

24 вести | пред 6 месеци

Андреј Жерновски ќе ја повлече кандидатурата за градоначалник на општина Центар – соопшти премиерот, Зоран Заев вечерва во емисијата 24 Отворено. Жерновски се согласил да го поддржи кандидатот за градоначалник...

Андреј Жерновски ја повлекува кандидатирата и влегува во СДСМ

Андреј Жерновски ја повлекува кандидатирата и влегува во СДСМ

Локално | пред 6 месеци

Независниот кандидат Андреј Жерновски ја повлекува кандидатирурата за градоначлник на општина Центар за претстојните локални избори и влегува во редовите на СДСМ и централната власт, објави вечерва премиерот...

Жерновски ќе ја повлече кандидатурата за градоначалник на Центар

Жерновски ќе ја повлече кандидатурата за градоначалник на Центар

Фокус | пред 6 месеци

Жерновски ќе биде дел од централната власт и ќе се повлече од кандидатурата за општина Центар, откри премиерот Зоран Заев во вечерашното гостување во емисијата Отворено. -Денеска имавме средби и беше договорено...

Жерновски се откажа од Центар доби нова позиција

Жерновски се откажа од Центар, доби нова позиција

Вечер | пред 6 месеци

Андреј Жерновски ќе ја повлече кандидатурата за градоначалник на општина Центар, а за возврат ќе стане дел од извршната власт. Ова го соопшти премиерот Зоран Заев во емисијата 24 Отворено. СДСМ ќе предложи...

Саша Богдановиќ кандидат за градоначалник од СДСМ за општина Центар

Саша Богдановиќ -кандидат за градоначалник од СДСМ за општина Центар

Ако | пред 6 месеци

Саша Богдановиќ ќе биде кандидат за градоначалник од СДСМ за општина Центар. По долга неизвесност дали СДСМ ќе го поддржи актуелниот градоначалник Андреј Жерновски, кој веќе ја објави својата независна...

СДСМ ќе оди со свој кандидат во општина Центар Жерновски ќе биде дел од централната власт

СДСМ ќе оди со свој кандидат во општина Центар, Жерновски ќе биде дел од централната власт

Ако | пред 6 месеци

,,Во Општина Центар решивме да одиме со свој кандидат. Жерновски ќе ја повлече својата независна кандидатура и ќе биде дел од централната власт” Ова го изјави лидерот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, во...

Политичките партии се уште не поднеле кандидатури за градоначалници

Политичките партии се уште не поднеле кандидатури за градоначалници

Р.С. Европа | пред 6 месеци

На два дена пред истекот на рокот за поднесување кандидатски листи за локалните избори 2017, до општинските изборни комисии почнале да пристигнуваат независни кандидатури за градоначалници и листи на кандидати...

Започна поднесувањето кандидатски листи за Локалните избори 2017

Започна поднесувањето кандидатски листи за Локалните избори 2017

Точка | пред 6 месеци

На два дена пред истекот на рокот за поднесување кандидатски листи за Локалните избори 2017, до општинските изборни комисии почнале да пристигнуваат независни кандидатури за градоначалници и листи на кандидати...

Започна поднесувањето кандидатски листи за Локалните избори 2017

Започна поднесувањето кандидатски листи за Локалните избори 2017

Локално | пред 6 месеци

На два дена пред истекот на рокот за поднесување кандидатски листи за Локалните избори 2017, до општинските изборни комисии почнале да пристигнуваат независни кандидатури за градоначалници и листи на кандидати...

Започна поднесувањето кандидатски листи за Локалните избори 2017

Започна поднесувањето кандидатски листи за Локалните избори 2017

A1on | пред 6 месеци

На два дена пред истекот на рокот за поднесување кандидатски листи за Локалните избори 2017, до општинските изборни комисии почнале да пристигнуваат независни кандидатури за градоначалници и листи на кандидати...

Започна поднесувањето кандидатски листи за Локалните избори 2017

Започна поднесувањето кандидатски листи за Локалните избори 2017

ТВ Нова | пред 6 месеци

На два дена пред истекот на рокот за поднесување кандидатски листи за Локалните избори 2017, до општинските изборни комисии почнале да пристигнуваат независни кандидатури за градоначалници и листи на кандидати...

Започна поднесувањето кандидатски листи за Локалните избори 2017

Започна поднесувањето кандидатски листи за Локалните избори 2017

Нетпрес | пред 6 месеци

На два дена пред истекот на рокот за поднесување кандидатски листи за Локалните избори 2017, до општинските изборни комисии почнале да пристигнуваат независни кандидатури за градоначалници и листи на кандидати...

Започна поднесувањето кандидатски листи за Локалните избори 2017

Започна поднесувањето кандидатски листи за Локалните избори 2017

Вистина | пред 6 месеци

На два дена пред истекот на рокот за поднесување кандидатски листи за Локалните избори 2017, до општинските изборни комисии почнале да пристигнуваат независни кандидатури за градоначалници и листи на кандидати...

Започна поднесувањето кандидатски листи за Локалните избори 2017

Започна поднесувањето кандидатски листи за Локалните избори 2017

Алсат-М | пред 6 месеци

На два дена пред истекот на рокот за поднесување кандидатски листи за Локалните избори 2017, до општинските изборни комисии почнале да пристигнуваат независни кандидатури за градоначалници и листи на кандидати...

Започна поднесувањето кандидатски листи за Локалните избори 2017

Започна поднесувањето кандидатски листи за Локалните избори 2017

Курир | пред 6 месеци

Политичките партии се уште не поднеле кандидатури за градоначалници и листи за советници, изјави портпаролот на ДИК Љупка Гугучевска. Партиите веќе јавно ги соопштија поголем дел од кандидатите за градоначалници...

Започна поднесувањето кандидатски листи за Локалните избори 2017

Започна поднесувањето кандидатски листи за Локалните избори 2017

Прес 24 | пред 6 месеци

На два дена пред истекот на рокот за поднесување кандидатски листи за Локалните избори 2017, до општинските изборни комисии почнале да пристигнуваат независни кандидатури за градоначалници и листи на кандидати...

Започна поднесувањето кандидатски листи за Локалните избори 2017

Започна поднесувањето кандидатски листи за Локалните избори 2017

Република | пред 6 месеци

На два дена пред истекот на рокот за поднесување кандидатски листи за Локалните избори 2017, до општинските изборни комисии почнале да пристигнуваат независни кандидатури за градоначалници и листи на кандидати...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност