MI6 имал три плана за убиство на Милошевиќ  Поранешниот агент тврди дека третата верзија е искористена за ликвидација на принцезата Дајана

MI6 имал три плана за убиство на Милошевиќ: Поранешниот агент тврди дека третата верзија е искористена за ликвидација на принцезата Дајана

Точка | пред 5 месеци

Според пишувањето на "Daily Telegraph", постоеле три плана за убиство на поранешниот претседател. Некогашниот претседател на СР Југославија, Слободан Милошевиќ, планирала да го убие британската разузнавачка...

МИ 6 планирал убиство на Милошевиќ  планот применет на принцезата Дајана

МИ 6 планирал убиство на Милошевиќ, планот применет на принцезата Дајана

Република | пред 5 месеци

Поранешниот припадник на МИ 6 Ричард Томлинсон тврди дека Слободан Милошевиќ бил мета на оваа британска служба која за тоа разрработила посебен план. Како што наведува „Вечерње новости“ тој план подоцна...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност