Охрид двапати ќе гостува во ЕХФ Купот против Порто

Охрид двапати ќе гостува во ЕХФ Купот против Порто?

Гол | пред 6 месеци

Македонскиот претставник во ЕХФ Купот, Охрид доби понуда од португалскиот претставник Порто двата натпревари да се играат во Португалија, па иако е неодлучено, неофицијалните информации од Охрид велат...

Охриѓани добија ветување  До петок ќе има плата

Охриѓани добија ветување: До петок ќе има плата!

24 Ракомет | пред 6 месеци

По пишувањето на 24Ракомет за финансиските проблеми што ги има тимот на Охрид, ракометарите на овој клуб, добија ветување од управата дека ситуација се средува и дека ќе има исплата до крајот на неделава....

Криза во Охрид  Нема пари  нема ракомет

Криза во Охрид: Нема пари, нема ракомет!

24 Ракомет | пред 6 месеци

По најуспешната сезона во клупската историја, Охрид се соочува со финансиски проблеми во пресрет на стартот на новата сезона во Суперлигата. Иако по освоеното прво место во регуларниот дел од сезоната...

Охрид два пати на гости кај Порто

Охрид два пати на гости кај Порто

24 Ракомет | пред 6 месеци

Тимот на Охрид кој минатата година го направи најголемиот успех во клупската историја, откако го освои првото место во регуларниот дел од сезоната во Суперлигата, сезонава направи историски пласман и во...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност