Зелена лупа го поздрави обидот за влез во Врховен суд за увид во Тврдина и Таргет

„Зелена лупа“ го поздрави обидот за влез во Врховен суд за увид во „Тврдина“ и „Таргет“

A1on | пред 6 месеци

Здружението за истражување, анализи и развој „Зелена лупа” како иницијатор за поведување постапки пред Советот за утврдување на фактите против судиите инволвирани во случаите „Таргет“ и „Тврдина“ го поздравува...

Вангеловски не дозволил увид во Тврдина и Таргет  му се заканува кривична пријава

Вангеловски не дозволил увид во „Тврдина“ и „Таргет“, му се заканува кривична пријава

Фактор | пред 6 месеци

Претседателот на Врховниот суд, Јово Вангеловски не дозволил Советот за утврдување одговорност кај судија да направи увид во предметите на Специјалното обвинителство, “Тврдина“, „Таргет“. Од ова тело се...

Најавена кривична за Јово Вангеловски

Најавена кривична за Јово Вангеловски

Телма | пред 6 месеци

Судскиот совет за утврдување на факти кој ги истражува судиите за бегството на Горан Грујовски и Никола Бошкоски стигна само до влезот на Врховниот суд. Претседателот на советот за утврдување на факти...

Советот за факти контра претседателот на Врховниот суд Вангеловски

Советот за факти контра претседателот на Врховниот суд, Вангеловски

24 вести | пред 6 месеци

Вангеловски не ги пуштил членовите на Советот за факти во Врховен за да направат увид во предметот за бегалците Грујевски и Бошкоски. Претседателот на Советот, Сашо Поцевски вели дека неколку часа чекале...

Зелена лупа Зошто Јово Вангеловски со судската полиција ги брка членовите на Советот

Зелена лупа: Зошто Јово Вангеловски со судската полиција ги брка членовите на Советот?

+Инфо | пред 6 месеци

„Зелена лупа”, како иницијатор за поведување на постапки пред Советот за утврдување на фактите против судиите инволвирани во случаите „Таргет и Тврдина“, го поздравува отпочнувањето на постапката за утврдување...

Врховен Советот за утврдување на факти да поднесе писмено барање за увид

Врховен: Советот за утврдување на факти да поднесе писмено барање за увид

A1on | пред 6 месеци

Откако Советот за утврдување на факти писмено ќе го образложи барањето за пристап, Судот ќе определи време и простор, велат за МИА од Врховниот суд на Република Македонија во врска со обвинувањата од Советот...

Вангеловски не ѝ дозволил на комисијата за Грујовски и за Бошковски да влезе во Врховен

Вангеловски не ѝ дозволил на комисијата за Грујовски и за Бошковски да влезе во Врховен

Локално | пред 6 месеци

На Комисијата која истражува дали судиите од Кривичниот, Апелацискиот и од Врховниот суд, кои одлучувале по барањата за притвори, ја прекршиле постапката и им овозможиле на Горан Грујовски и на Никола...

Вангеловски го праша Поцевски дали се најавува кога се среќава со Рашковски  Поцевски вели Се сретнавме само еднаш

Вангеловски го праша Поцевски дали се најавува кога се среќава со Рашковски – Поцевски вели: Се сретнавме само еднаш

Макфакс | пред 6 месеци

Претседателот на Врховниот суд, Јово Вангеловски, за „Макфакс“ ги отфрли обвинувањата од Советот за утврдување факти изнесени во медиумите дека иако Судот бил известен, не им дозволил влез. Во телефонски...

 Зелена лупа го поздрави обидот за влез во Врховен суд за увид во Тврдина и Таргет

„Зелена лупа“ го поздрави обидот за влез во Врховен суд за увид во „Тврдина“ и „Таргет“

Сител | пред 6 месеци

Здружението за истражување, анализи и развој „Зелена лупа” како иницијатор за поведување постапки пред Советот за утврдување на фактите против судиите инволвирани во случаите „Таргет“ и „Тврдина“ го поздравува...

Вангеловски не ѝ дозволил на комисијата за Грујевски и за Бошковски да влезе во Врховен

Вангеловски не ѝ дозволил на комисијата за Грујевски и за Бошковски да влезе во Врховен

Позитив | пред 6 месеци

На Комисијата која истражува дали судиите од Кривичниот, Апелацискиот и од Врховниот суд, кои одлучувале по барањата за притвори, ја прекршиле постапката и им овозможиле на Горан Грујевски и на Никола...

Јово Вангеловски не нè пушти да направиме увид во списите за предмети на СЈО тврди Советот за факти

Јово Вангеловски не нè пушти да направиме увид во списите за предмети на СЈО, тврди Советот за факти

Макфакс | пред 6 месеци

Претседателот на Врховниот суд, Јово Вангеловски, не им дозволил на членовите на Советот за утврдување на факти, да извршат увид во списите на предметите познати во јавноста како „Таргет-Тврдина“, пишаа...

Вангеловски не ги дава списите за Тврдина и Таргет  најавена кривична

Вангеловски не ги дава списите за „Тврдина“ и „Таргет“, најавена кривична

Алсат-М | пред 6 месеци

Претседателот на Врховниот суд, Јово Вангеловски не дозволил Советот за утврдување одговорност кај судија да направи увид во предметите на Специјалното обвинителство, “Тврдина“, „Таргет“. Од ова тело се...

Вангеловски го праша Поцевски дали се најавува кога се среќава со Рашковски  Поцевски вели Се сретнавме само еднаш

Вангеловски го праша Поцевски дали се најавува кога се среќава со Рашковски – Поцевски вели: Се сретнавме само еднаш

Точка | пред 6 месеци

Претседателот на Врховниот суд, Јово Вангеловски, за „Макфакс“ ги отфрли обвинувањата од Советот за утврдување факти изнесени во медиумите дека иако Судот бил известен, не им дозволил влез. Во телефонски...

Вангеловски не ја пушти Комисијата да го чешлаат предметот за притворот на Грујевски и Бошковски

Вангеловски не ја пушти Комисијата да го чешлаат предметот за притворот на Грујевски и Бошковски

МКД | пред 6 месеци

Комисијата при Советот за утврдување на факти денес не успеа да изврши увид во списите на предметот во јавноста познат како „Таргет“ и „Тврдина“, бидејќи претседателот на Врховниот суд и наредил на судската...

Вангеловски по заканата за кривична Поцевски не може да врши увид кога ќе му текне

Вангеловски по заканата за кривична: Поцевски не може да врши увид кога ќе му текне

Фокус | пред 6 месеци

Откако Сашо Поцевски , претседателот на Советот за утврдување на факти, најави дека ќе му поднесе кривична пријава на претседателот на Врховниот суд, Јово Вангеловски , бидејќи не му дозволил да направи...

Јово Вангеловски не нè пушти да направиме увид во списите за предмети на СЈО тврди Советот за факти

Јово Вангеловски не нè пушти да направиме увид во списите за предмети на СЈО, тврди Советот за факти

Точка | пред 6 месеци

Претседателот на Врховниот суд, Јово Вангеловски, не им дозволил на членовите на Советот за утврдување факти да извршат увид во списите на предметите познати во јавноста како „Таргет-Тврдина“, пишаа членовите...

Кривична за Јово Вангеловски не дозволил увид во Таргет и Тврдина

Кривична за Јово Вангеловски, не дозволил увид во „Таргет“ и „Тврдина“

+Инфо | пред 6 месеци

Претседателот на Врховниот суд, Јово Вангеловски не ѝ дозволил на Комисијата од Советот за утврдување на факти да направи увид во предметите „Таргет“ и „Тврдина“ во коишто се обвинети и двајцата бегалци,...

Кривична пријава за Јово Вангеловски бидејќи не дозволил увид во Таргет и Тврдина

Кривична пријава за Јово Вангеловски бидејќи не дозволил увид во „Таргет и Тврдина“

Фокус | пред 6 месеци

Претседателот на Врховниот суд, Јово Вангеловски не ѝ дозволил на Комисијата од Советот за утврдување на факти да направи увид во предметите на СЈО, за нелегалното прислушување, „Таргет и Тврдина“ во коишто...

Вангеловски не дозволува увид во предметите Тврдина и Таргет

Вангеловски не дозволува увид во предметите „Тврдина“ и „Таргет“

Нова ТВ | пред 6 месеци

Претседателот на Врховниот суд, Јово Вангеловски не дозволил Советот за утврдување одговорност кај судија да направи увид во предметите на Специјалното обвинителство, “Тврдина“, „Таргет“. Од ова тело се...

 Зелена лупа го поздрави обидот за влез во Врховен суд за увид во Тврдина и Таргет

„Зелена лупа“ го поздрави обидот за влез во Врховен суд за увид во „Тврдина“ и „Таргет“

ТВ 21 | пред 6 месеци

Здружението за истражување, анализи и развој „Зелена лупа” како иницијатор за поведување постапки пред Советот за утврдување на фактите против судиите инволвирани во случаите „Таргет“ и „Тврдина“ го поздравува...

Врховен Советот за утврдување на факти да поднесе писмено барање за увид

Врховен: Советот за утврдување на факти да поднесе писмено барање за увид

Сител | пред 6 месеци

Откако Советот за утврдување на факти писмено ќе го образложи барањето за пристап, Судот ќе определи време и простор, велат за МИА од Врховниот суд на Република Македонија во врска со обвинувањата од Советот...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност