Гакидова во новата сезона дел од француски Стразбур

Гакидова во новата сезона дел од француски Стразбур

A1on | пред 6 месеци

Македонската ракометна репрезентативка Ивана Гакидова (22) во новата сезона ќе го носи дресот на француската екипа Стразбур. Тоа е тим кој се натпреварува во Првата Н1 дивизија или втората по ранг лига...

Гакидова потпиша за Стразбур  Сакам да бидам успешна и во Франција

Гакидова потпиша за Стразбур: Сакам да бидам успешна и во Франција!

Гол | пред 6 месеци

Македонската репрезентативка Ивана Гакидова направи нов интернационален трансфер и својата кариера ќе ја продоолжи во Франција каде ќе го носи дресот на екипата на Стразбур. Во редовите на францускиот...

Стразбур ја поздрави Гакидова на македонски

Стразбур ја поздрави Гакидова на македонски

24 Ракомет | пред 6 месеци

Македонската репрезентативка Ивана Гакидова во новата сезона ќе го носи дресот на францускиот Стразбур. Како што веќе објави 24Ракомет пред неколку дена, Гакидова се обврза на едногодишна верност со амбициозниот...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност