Комеморација во чест на Огнен Чемерски

Комеморација во чест на Огнен Чемерски

Телма | пред 6 месеци

На Филолошкиот факултет „Блаже Конески“  се одржа комеморативна седница во чест на Огнен Чемерски преведувач и лектор на Катедрата за англиски јазик и книжевност. За познавачите на преводната дејност Огнен...

Комеморација за Огнен Чемерски  Брилијантен ум  посветен наставник лектор и редок и страстен љубител на зборот

Комеморација за Огнен Чемерски: Брилијантен ум, посветен наставник лектор и редок и страстен љубител на зборот

Република | пред 6 месеци

Членови на најблиското семејството, пријатели, колеги и студенти присустуваа денеска на комеморативанта седница во чест на Огнен Чемерски која се одржа во просториите на Филолошкиот факултет „Блаже Конески“...

Утре на Филолошки факултет ќе се одржи комеморативна седница за Огнен Чемерски

Утре на Филолошки факултет ќе се одржи комеморативна седница за Огнен Чемерски

Ако | пред 6 месеци

Филолошкиот факултет „Блаже Конески“ – Скопје , ги поканува сите пријатели и почитувачи на Огнен Чемерски да присуствуваат на комеморативната седница, која ќе се одржи на 13 септември (среда) во 10 ч....

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност