Погба на штаки го напушти Олд Трафорд  ќе паузира неколку недели

Погба на штаки го напушти „Олд Трафорд“, ќе паузира неколку недели!

Бркај работа | пред една недела

Вчера Манчестер Јунајтед ја запиша првата победа во новата сезона на Лигата на шампионите, но остана без своето најскапо засилување, Пол Погба. На „Олд Трафорд“ Јунајтед со 3-0 го совладаа Базел, иако...

Мурињо потврди Погба ќе паузира неколку недели

Мурињо потврди: Погба ќе паузира неколку недели

Спортски | пред една недела

Манчестер Јунајтед синоќа рутински го совлада Базел во Лигата на шампиони, но го загуби Пол Погба. Пол Погба мечот со Базел го започна со капитенската лента на раката, но на теренот остана нецели 20 минути...

Погба го очекува неколку неделна пауза

Погба го очекува неколку неделна пауза

+Инфо | пред една недела

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед Пол Погба ќе биде надвор од терените неколку недели, откако вчера се здоби со повреда на мускул на левата нога. Французинот го напушти натпреварот со Базел на "Олд Трафорд"...

Погба го очекува неколку неделна пауза

Погба го очекува неколку неделна пауза

A1on | пред една недела

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед Пол Погба ќе биде надвор од терените неколку недели, откако вчера се здоби со повреда на мускул на левата нога. Французинот го напушти натпреварот со Базел на “Олд Трафорд”...

Не изгледа добро Начинот на кој Погба го напушти Олд Трафорд најавува долга пауза

Не изгледа добро: Начинот на кој Погба го напушти „Олд Трафорд“ најавува долга пауза

Дерби | пред една недела

Жозе Мурињо беше доста претпазлив и без да дава никакви позначителни прогонози порача дека со сигурност нема да може да смета на Пол Погба претстојниов викед, но сега англиските медиуми им внесоа голем...

Погба го очекува неколку неделна пауза

Погба го очекува неколку неделна пауза

Курир | пред една недела

Французинот го напушти натпреварот со Базел на “Олд Трафорд” во 18. минута, но тоа не ги спречи „црвените ѓаволи“ да победат со 3:0. По крајот на средбата Погба го напушти стадионот на патерици, а според...

Манчестер Јунајтед подолго време без Погба

Манчестер Јунајтед подолго време без Погба

Нетпрес | пред една недела

Еден од најскапите фудбалери на светот, францускиот репрезентативец Пол Погба, ќе отсуствува од терените „неколку седмици“ поради повредата со којашто се здоби против Базел, изјави менџерот на „црвените...

Мурињо Погба ќе отсуствува неколку недели

Мурињо: Погба ќе отсуствува неколку недели

Макфакс | пред една недела

Манчестер Јунајтед со рутинска победа над Базел (3:0) се врати во Лигата на шампионите, но она што го загрижува Жозе Мурињо е повредата на Пол Погба, кој против швајцарскиот шампион одигра само 17 минути....

Мурињо Погба ќе отсуствува неколку недели

Мурињо: Погба ќе отсуствува неколку недели

Точка | пред една недела

Манчестер Јунајтед со рутинска победа над Базел (3:0) се врати во Лигата на шампионите, но она што го загрижува Жозе Мурињо е повредата на Пол Погба, кој против швајцарскиот шампион одигра само 17 минути....

Поради повреда Погба ќе отсуствува неколку недели

Поради повреда Погба ќе отсуствува неколку недели

Денар | пред една недела

Манчестер Јунајтед со рутинска победа над Базел (3:0) се врати во Лигата на шампионите, но она што го загрижува Жозе Мурињо е повредата на Пол Погба, кој против швајцарскиот шампион одигра само 17 минути....

Погба немаше среќа  Сунес бара од Французинот да го копира својот играч во Јунајтед

Погба немаше среќа – Сунес бара од Французинот да го копира својот играч во Јунајтед

Спорт Клуб | пред една недела

Францускиот интернационалец Пол Погба синоќа немаше среќа на мечот против Базел, каде се повреди, па мораше да ја напушти играта по само 18 минути. Се уште нема прецизни информации за неговата повреда,...

Погба на штаки го напушти Олд Трафорд  ќе паузира неколку седмици

Погба на штаки го напушти „Олд Трафорд“, ќе паузира неколку седмици!

Гол | пред една недела

Синоќа, Манчестер Јунајтед ја запиша првата победа во новата сезона на Лигата на шампионите, но остана без своето најскапо засилување, Пол Погба. На „Олд Трафорд“ ѓаволите со 3-0 го совладаа Базел, иако...

Јунајтед без Погба најмалку две седмици

Јунајтед без Погба најмалку две седмици

Екипа | пред една недела

Францускиот интернационалец Пол Погба синоќа истрча на „Олд трафорд“ со капитенската лента во тимот на Манчестер јунајтед, но, за жал, многу рано го заврши својот настап на мечот против Базел. Тој се повреди...

Мурињо Нема да плачеме за повредата на Погба составот е правен за вакви ситуации

Мурињо: Нема да плачеме за повредата на Погба, составот е правен за вакви ситуации

24 фудбал | пред една недела

Жозе Мурињо вели дека составот на Манчестер јунајтед е доволно широк за да го покрие отсуството на Пол Погба во наредните недели. Погба синоќа ја доби капитенската лента, но по само 19 минути игра мораше...

Шок за Манчестер Јунајтед се повреди Пол Погба

Шок за Манчестер Јунајтед, се повреди Пол Погба

Слободна Македонија | пред една недела

Најскапото засилување на Манчестер Јунајтед, Пол Погба, по лошо ќе го памети своето деби како капитен за „црвените ѓаволи“ во првото коло од ЛШ. Францускиот ас поради повреда мораше предвреме да го заврши...

Мурињо откри детали од повредата на Пол Погба и колку тој ќе отсуствува

Мурињо откри детали од повредата на Пол Погба и колку тој ќе отсуствува

Спорт Клуб | пред една недела

Главна тема и дилема вечерва кај фановите на Манчестер Јунајтед, беше потенцијалната повреда на Погба, кој беше заменет во 19 минута против Базел на Олд Трафорд. Погба е играчот на кој Јунајтед ќе ја темели...

Погба се повреди Мурињо го отпиша за дуелот против Евертон

Погба се повреди, Мурињо го отпиша за дуелот против Евертон

Точка | пред една недела

Манчестер Јунајтед ја оствари првата победа во групната фаза на Лигата на шампионите, но средбата против Базел принудно мораше да ја напушти Пол Погба. Французинот одигра само 18 минути на „Олд Трафорд“...

Погба се повреди Мурињо го отпиша за дуелот против Евертон

Погба се повреди, Мурињо го отпиша за дуелот против Евертон

Дерби | пред една недела

Манчестер Јунајтед ја оствари првата победа во групната фаза на Лигата на шампионите, но средбата против Базел принудно мораше да ја напушти Пол Погба. Французинот одигра само 18 минути на „Олд Трафорд“...

Погба се повреди против Андерлехт нови главобoлки за Мурињо

Погба се повреди против Андерлехт, нови главобoлки за Мурињо

МКД | пред една недела

Најскапото засилување во историјата на „Црвените ѓаволи" издржа само дваесетина минута против Андерлехт во Лигата на шампионите, Пол Погба пред време го заврши натпреварот поради повреда Пол Погба имаше...

Проблеми за Мурињо и Јунајтед Погба се повреди против Базел

Проблеми за Мурињо и Јунајтед, Погба се повреди против Базел

24 фудбал | пред една недела

Жозе Мурињо и „Црвените ѓаволи“ нервозно ќе ги исчекуваат вестите за ситуацијата на Пол Погба, Французинот се повреди на дуелот со Базел Пол Погба имаше чест да ја носи капитенската лента на враќањето...

Проблеми за Мурињо и Јунајтед Погба се повреди против Андерлехт

Проблеми за Мурињо и Јунајтед, Погба се повреди против Андерлехт

24 фудбал | пред една недела

Жозе Мурињо и „Црвените ѓаволи“ нервозно ќе ги исчекуваат вестите за ситуацијата на Пол Погба, Французинот се повреди на дуелот со Андерлехт Пол Погба имаше чест да ја носи капитенската лента на враќањето...

Шок за Ѓаволите  Погба го напушти мечот во прашање е сериозна повреда

Шок за „Ѓаволите“: Погба го напушти мечот, во прашање е сериозна повреда?!

Спортски | пред една недела

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, не можеше да го продолжи мечот против Базел во текот на првото полувреме. Мурињо денес одлучи да му понуди шанса на Пол Погба да биде капитен на Манчестер Јунајтед, но...

Шок за ѓаволите  се повреди Пол Погба

Шок за „ѓаволите“, се повреди Пол Погба!

Гол | пред една недела

Најскапото засилување на Манчестер Јунајтед, Пол Погба, по лошо ќе го памети своето деби како капитен за „црвените ѓаволи“. Францускиот ас поради повреда мораше предвреме да го заврши вечерашниот меч против...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2017 · Приватност