Невреме уништи тутун и градинарски култури во Долнени  се пријавуваат штетите

Невреме уништи тутун и градинарски култури во Долнени, се пријавуваат штетите

МТВ 1 | пред 6 месеци

Уништени хектари тутун, оставени само празни стебленца, штети на градинарските култури, на бостанот, пченката - се последиците од невремето што ја зафати општината Долнени во понеделникот околу 20 часот....

Во Долнени земјоделците пријавуваат штети од невремето во понеделникот

Во Долнени земјоделците пријавуваат штети од невремето во понеделникот

A1on | пред 6 месеци

Во Долнени до утре трае пријавувањето на штети од невремето што ја зафати Општината во понеделникот вечерта околу 20 часот. Според првичните информации невремето проследено со дожд, град и силен ветер...

Во Долнени земјоделците пријавуваат штети од невремето во понеделникот

Во Долнени земјоделците пријавуваат штети од невремето во понеделникот

ТВ Нова | пред 6 месеци

Во Долнени до утре трае пријавувањето на штети од невремето што ја зафати Општината во понеделникот вечерта околу 20 часот. Според првичните информации невремето проследено со дожд, град и силен ветер...

Невремето во Македонија го зема својот данок   земјоделците ги пријавуваат штетите

Невремето во Македонија го зема својот данок - земјоделците ги пријавуваат штетите

Прес 24 | пред 6 месеци

Долненска општина ги проценува штетите од невремето што ја зафати вечерта во понеделникот. Земјоделците од 10-ина села велат најмногу штети има на тутунот, кој е во завршните, најквалитетни берби, потоа...

Во Долнени земјоделците пријавуваат штети од невремето во понеделникот

Во Долнени земјоделците пријавуваат штети од невремето во понеделникот

Сител | пред 6 месеци

Во Долнени до утре трае пријавувањето на штети од невремето што ја зафати Општината во понеделникот вечерта околу 20 часот. Според првичните информации невремето проследено со дожд, град и силен ветер...

Во Долнени земјоделците до утре можат да пријавуваат штети од невремето

Во Долнени земјоделците до утре можат да пријавуваат штети од невремето

Вечер | пред 6 месеци

Во Долнени до утре трае пријавувањето на штети од невремето што ја зафати Општината во понеделникот вечерта околу 20 часот. Според првичните информации невремето проследено со дожд, град и силен ветер...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност