Видео арт на Поповски во Шпанија и Кина

Видео арт на Поповски во Шпанија и Кина

Вечер | пред 6 месеци

Во Кина, видео арт и дигитални графики на Попоски ќе бидат дел од големата изложба во Уметничкиот музеј во Шиан, насловена "Патување на имагинацијата по патот на свилата". Видео проекции од македонскиот...

Видео арт на Зоран Попоски во Шпанија и Кина

Видео арт на Зоран Попоски во Шпанија и Кина

Макфакс | пред 6 месеци

Видео проекции од македонскиот дигитален уметник Зоран Попоски неделава ќе бидат прикажани на изложби во Шпанија и Кина. Во културниот центар Матадеро во Мадрид, Шпанија, Попоски ќе се претстави на уметничкиот...

Зоран Попоски со свои видео проекции ќе се претстави во Шпанија и Кина

Зоран Попоски со свои видео проекции ќе се претстави во Шпанија и Кина

Денар | пред 6 месеци

Видео проекции од македонскиот дигитален уметник Зоран Попоски неделава ќе бидат прикажани на изложби во Шпанија и Кина. Во културниот центар Матадеро во Мадрид, Шпанија, Попоски ќе се претстави на уметничкиот...

Видео арт на Зоран Попоски во Шпанија и Кина

Видео арт на Зоран Попоски во Шпанија и Кина

Нетпрес | пред 6 месеци

Видео проекции од македонскиот дигитален уметник Зоран Попоски неделава ќе бидат прикажани на изложби во Шпанија и Кина. Во културниот центар „Матадеро“ во Мадрид, Шпанија, Попоски ќе се претстави на уметничкиот...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност