ДРАМСКИОТ ТЕАТАР ВО СКОПЈЕ ГИ НАМАЛИ ЦЕНИТЕ НА БИЛЕТИТЕ ОД 400 НА 300 ДЕНАРИ

ДРАМСКИОТ ТЕАТАР ВО СКОПЈЕ ГИ НАМАЛИ ЦЕНИТЕ НА БИЛЕТИТЕ ОД 400 НА 300 ДЕНАРИ

Сакам Да Кажам | пред 6 месеци

Драмски театар ги намали цените на билетите за театарски претстави во новата театарска сезона, која официјално стартува на 15-ти овој месец со детската претстава „Снежана и седумте џуџиња“. Сашо Тасевски,...

Драмски театар во новата сезона со променети цени на билетите

Драмски театар во новата сезона со променети цени на билетите

ТВ Нова | пред 6 месеци

Драмски театар новата театарска сезона ја почнува и со промена на цената на влезниците. Како што информираат, цената на билетот за претставите што се на редовниот репертоар отсега ќе изнесува 200 денари...

Драмски театар ги намалува цените на билетите

Драмски театар ги намалува цените на билетите

Макфакс | пред 6 месеци

Драмскиот театар ги намали цените на билетите за претставите. Со почетокот на новата сезона направиваме и промена на цената за влезниците, велат од Драмски. „Цената на билетот за претставите кои се на...

Драмски театар во новата сезона со променети цени на билетите

Драмски театар во новата сезона со променети цени на билетите

A1on | пред 6 месеци

Драмски театар новата театарска сезона ја почнува и со промена на цената на влезниците. Како што информираат, цената на билетот за претставите што се на редовниот репертоар отсега ќе изнесува 200 денари...

Драмски театар ги намалува цените на билетите

Драмски театар ги намалува цените на билетите

Кајгана | пред 6 месеци

Драмскиот театар почнувајќи од новата сезона ги намалува цените на билетите за претставите. „Со почетокот на новата сезона направивме и промена на цената за билетите“, велат од Драмски. „Цената на билетот...

Драмски театар во новата сезона со променети цени на билетите

Драмски театар во новата сезона со променети цени на билетите

Канал 5 | пред 6 месеци

Како што информираат, цената на билетот за претставите што се на редовниот репертоар отсега ќе изнесува 200 денари за сите љубители на театарот, освен за учениците и студентите за кои цената на билетот...

Драмски театар во новата сезона со променети цени на билетите

Драмски театар во новата сезона со променети цени на билетите

ТВ Нова | пред 6 месеци

Драмски театар новата театарска сезона ја почнува и со промена на цената на влезниците. Како што информираат, цената на билетот за претставите што се на редовниот репертоар отсега ќе изнесува 200 денари...

Намалени цените на билетите во Драмски театар

Намалени цените на билетите во Драмски театар

Денар | пред 6 месеци

Драмскиот театар ги намали цените на билетите за претставите. Со почетокот на новата сезона направивме и промена на цената за билетите, велат од Драмски. „Цената на билетот за претставите кои се на редовниот...

Драмски театар во новата сезона со променети цени на билетите

Драмски театар во новата сезона со променети цени на билетите

Алфа | пред 6 месеци

Драмски театар новата театарска сезона ја почнува и со промена на цената на влезниците. Драмски театар новата театарска сезона ја почнува и со промена на цената на влезниците. Како што информираат, цената...

Драмски театар во новата сезона со променети цени на билетите

Драмски театар во новата сезона со променети цени на билетите

Сител | пред 6 месеци

Драмски театар новата театарска сезона ја почнува и со промена на цената на влезниците. Како што информираат, цената на билетот за претставите што се на редовниот репертоар отсега ќе изнесува 200 денари...

Нови цени на билетите во Драмски театар

Нови цени на билетите во Драмски театар

Република | пред 6 месеци

Драмскиoт театар Скопје, со започнување на новата театарска сезона направи и промена на цената на влезниците, информираат од Театарот. – Цената на билетот за претставите кои се на редовниот репертоар отсега...

Драмски театар ги намали цените на билетите во новата сезона

Драмски театар ги намали цените на билетите во новата сезона

Радио МОФ | пред 6 месеци

Со намалени цени на билетите за премиерите и претставите од редовниот репертоар, Драмскиот театар – Скопје ја отвара новата сезона. Цената на билетот за претставите кои се на редовниот репертоар отсега...

Драмски театар ги намалува цените на билетите

Драмски театар ги намалува цените на билетите

Скопје24 | пред 6 месеци

Драмскиот театар ги намали цените на билетите за претставите. Со почетокот на новата сезона направивме и промена на цената за билетите, велат од Драмски. „Цената на билетот за претставите кои се на редовниот...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност