Министерот Бектеши на Генерално собрание на UNWTO во Кина

Министерот Бектеши на Генерално собрание на UNWTO во Кина

A1on | пред 6 месеци

Министерот за економија Крешник Бектеши учествува на 22-то Генерално собрание на Светската туристичка организација (UNWTO), што се одржува во Ченгду, Кина. Бектеши, како што информираат од неговиот кабинет,...

Министерот Бектеши на состанок на Светската туристичка организација во Кина

Министерот Бектеши на состанок на Светската туристичка организација во Кина

Макфакс | пред 6 месеци

Во рамките на годишното Генерално собрание на Светската туристичка организација (UNWTO), кое се одржува во градот Ченгду, министерот за економија, Крешник Бектеши, учествуваше во гласањето за нов генерален...

Министерот Бектеши на состанок на Светската туристичка организација во Кина

Министерот Бектеши на состанок на Светската туристичка организација во Кина

Денар | пред 6 месеци

Во рамките на годишното Генерално собрание на Светската туристичка организација (UNWTO), кое се одржува во градот Ченгду, министерот за економија, Крешник Бектеши, учествуваше во гласањето за нов генерален...

Бектеши учествуваше на Генералното собрание за туризам во Кина

Бектеши учествуваше на Генералното собрание за туризам во Кина

+Инфо | пред 6 месеци

Министерот за економија Крешник Бектеши, во рамките на годишното Генералено собрание на Светската туристичка организација (UNWTO) што се одржува во градот Ченгду, учествуваше во гласањето за нов генерален...

Министерот Бектеши на Генерално собрание на UNWTO во Кина

Министерот Бектеши на Генерално собрание на UNWTO во Кина

Канал 5 | пред 6 месеци

Бектеши, како што информираат од неговиот кабинет, во рамките на годишното Генералено собрание на UNWTO на кое присуствувале 70 министри одговорни за туризам од целиот свет, учествувал во гласањето за...

Министерот Бектеши на состанок на Светската туристичка организација во Кина

Министерот Бектеши на состанок на Светската туристичка организација во Кина

Точка | пред 6 месеци

Во рамките на годишното Генерално собрание на Светската туристичка организација (UNWTO), кое се одржува во градот Ченгду, министерот за економија, Крешник Бектеши, учествуваше во гласањето за нов генерален...

Бектеши лобира за македонскиот туризам во Кина

Бектеши лобира за македонскиот туризам во Кина

Фактор | пред 6 месеци

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска ја започна официјалната посета на Кина, кој воедно ја предводи и македонската делегација на 22-тата седница на Генералното собрание на Светската туристичка...

Министерот Бектеши на Генерално собрание на UNWTO во Кина

Министерот Бектеши на Генерално собрание на UNWTO во Кина

Сител | пред 6 месеци

Министерот за економија Крешник Бектеши учествува на 22-то Генерално собрание на Светската туристичка организација (UNWTO), што се одржува во Ченгду, Кина. Бектеши, како што информираат од неговиот кабинет,...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност