Ботас потпиша нов договор со Мерцедес

Ботас потпиша нов договор со Мерцедес

Спорт365 | пред 5 месеци

Валтери Ботас потпиша нов договор со Мерцедес и ќе вози за Формула 1 шампионот и во 2018. година. Финскиот возач претходно потпиша едногодишен договор во јануари 2017. година кога дојде како замена за...

Мерцедес  конечно  го потврди Ботас за 2018

Мерцедес, конечно, го потврди Ботас за 2018

Sportmedia | пред 5 месеци

Тимот на Мерцедес, по низа одложувања, конечно, го продолжи договорот на Финецот Валтери Ботас и за 2018 година Ботас дојде во „Сребрената стрела“ како замена за светскиот шампион Нико Розберг, кој ги...

Ботас го продолжи договорот со Мерцедес

Ботас го продолжи договорот со Мерцедес

Вечер | пред 5 месеци

Финецот Валтери Ботас и наредната сезона ќе вози за Формула 1 тимот на Мерцедес, откако денеска двете страни си подадоа рака за нова соработка, која важи 2019 година Финецот претходно потпиша едногодишен...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност