Кренале раце од борбата со водената стихија  Граѓаните во Задар се забавуваат на поплавените улици  ФОТО ВИДЕО

Кренале раце од борбата со водената стихија: Граѓаните во Задар се забавуваат на поплавените улици (ФОТО+ВИДЕО)

Курир | пред 6 месеци

Овогодинешниот хит на летото се големите гумени фламингоси на дување, а токму такви може да се најдат во центарот на Задар, низ поплавените улици, погледнете. Meanwhile, in Croatia… #Flood in #Zadar pic.twitter.com/CchhKlWInD...

Кренале раце од борбата со водената стихија  Граѓаните во Задар се забавуваат на поплавените улици

Кренале раце од борбата со водената стихија: Граѓаните во Задар се забавуваат на поплавените улици

Прес 24 | пред 6 месеци

Додека поголемиот број на жители во Задар се во страв поради разорната поплава, некои од нив одлучиле да кренат рацеод борбата со водената стихија и сѐ да свртат на шега. Овогодинешниот хит на летото се...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност