Македонски ученици освоија медали на Балканската и на Европската олимпијада по информатика

Македонски ученици освоија медали на Балканската и на Европската олимпијада по информатика

Скопје Инфо | пред 6 месеци

Младите македонски ученици - информатичари постигнаа нов одличен успех освојувајќи три бронзени медали на 11. Јуниорска балканска олимпијада по информатика, која се одржува од 7 септември до денеска во...

Македонски ученици освoија медали на Балканската и на Европската олимпијада по информатика

Македонски ученици освoија медали на Балканската и на Европската олимпијада по информатика

A1on | пред 6 месеци

Младите македонски ученици – информатичари постигнаа нов одличен успех освојувајќи три бронзени медали на 11. Јуниорска балканска олимпијада по информатика, која се одржува од 7 септември до денеска во...

Македонски ученици освија медали на Балканската и на Европската олимпијада по информатика

Македонски ученици освија медали на Балканската и на Европската олимпијада по информатика

Канал 5 | пред 6 месеци

Медалите за Македонија на ова натпреварување ги освоија Даријан Шеќеров од Скопје, Благоја Овезоски од Прилеп и Кристина Тасева од Скопје, а четвртиот член на македонскиот тим беше Благојче Павлески од...

Македонски ученици освоија медали на Балканската и на Европската олимпијада по информатика

Македонски ученици освоија медали на Балканската и на Европската олимпијада по информатика

Сител | пред 6 месеци

Младите македонски ученици - информатичари постигнаа нов одличен успех освојувајќи три бронзени медали на 11. Јуниорска балканска олимпијада по информатика, која се одржува од 7 септември до денеска во...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност