Решавање на проблемот по брза постапка  После низата на инциденти  Италија забрани употреба на фашистички и нацистички симболи

Решавање на проблемот по брза постапка: После низата на инциденти, Италија забрани употреба на фашистички и нацистички симболи

Точка | пред 6 месеци

Претставничкиот дом на италијанскиот парламент доцна синоќа го прифати законот со кој што се забранува јавно прикажување на фашистички и нацистички симболи, после низата на инциденти во земјата. Законот...

Италија забрани фашистички симболи

Италија забрани фашистички симболи

Макфакс | пред 6 месеци

По низа инциденти, Застапничкиот дом на италијанскиот парламент, прифати закон со кој се забранува јавно прикажување на фашистички и нацистички симболи. Според законот, кој е усвоен доцна синоќа, се предвидува...

Во Италија усвоен закон за забрана на фашистички симболи

Во Италија усвоен закон за забрана на фашистички симболи

A1on | пред 6 месеци

По низата инциденти, Претставничкиот дом на италијанскиот Парламент изгласа закон со кој се забранува јавно прикажување на фашистички и нацистички симболи. Законот, што доцна синоќа беше изгласан, предвидува...

Италија ги забранува фашистичките и нацистичките симболи  казната е затвор

Италија ги забранува фашистичките и нацистичките симболи, казната е затвор

МКД | пред 6 месеци

Претставничкиот дом на италијанскиот парламент вчера доцна вечерта го усвои законот со кој се забранува јавно прикажување фашистички и нацистички симболи, по низата инциденти во земјата. Законот предвидува...

Во Италија усвоен закон за забрана на фашистички симболи

Во Италија усвоен закон за забрана на фашистички симболи

+Инфо | пред 6 месеци

По низата инциденти, Претставничкиот дом на италијанскиот Парламент изгласа закон со кој се забранува јавно прикажување на фашистички и нацистички симболи. Законот, што доцна синоќа беше изгласан, предвидува...

Италија забрани фашистички симболи

Италија забрани фашистички симболи

Кајгана | пред 6 месеци

По низа инциденти, Застапничкиот дом на италијанскиот парламент, прифати закон со кој се забранува јавно прикажување на фашистички и нацистички симболи. Според законот, кој е усвоен доцна синоќа, се предвидува...

Во Италија усвоен закон за забрана на фашистички симболи

Во Италија усвоен закон за забрана на фашистички симболи

ТВ Нова | пред 6 месеци

По низата инциденти, Претставничкиот дом на италијанскиот Парламент изгласа закон со кој се забранува јавно прикажување на фашистички и нацистички симболи. Законот, што доцна синоќа беше изгласан, предвидува...

Во Италија усвоен закон за забрана на фашистички симболи

Во Италија усвоен закон за забрана на фашистички симболи

Сител | пред 6 месеци

По низата инциденти, Претставничкиот дом на италијанскиот Парламент изгласа закон со кој се забранува јавно прикажување на фашистички и нацистички симболи. Законот, што доцна синоќа беше изгласан, предвидува...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност