Тефтер со должници разоткрил двајца лихвари во Прилеп

Тефтер со должници разоткрил двајца лихвари во Прилеп

Макфакс | пред 6 месеци

Надворешната канцеларија за криминалистички работи при Полициската станица Прилеп поднесе кривична пријава против Ј.Т. (39) и З.А. (43) од Прилеп, поради „лихварство“, предвидено и казниво по член 260...

Четворица прилепчани обвинети за лихварство

Четворица прилепчани обвинети за лихварство

Таратур | пред 6 месеци

Четворица прилепчани денес добија кривични пријави под сомнение дека сториле кривично дело лихварство, соопштија од МВР. Прилепчаните Ј.Т. и З.А. во периодот од 2012 до денес на лица кои се наоѓале во...

Кривични пријави за прилепчани за лихварство

Кривични пријави за прилепчани за лихварство

A1on | пред 6 месеци

Четворица прилепчани добија кривична пријава поради сомнение дека сториле лихварство, соопшти МВР. – Надворешната канцеларија за криминалистички работи при Полициската станица Прилеп поднесе кривична пријава...

Тефтер со должници разоткрил двајца лихвари во Прилеп

Тефтер со должници разоткрил двајца лихвари во Прилеп

Кајгана | пред 6 месеци

Надворешната канцеларија за криминалистички работи при Полициската станица Прилеп поднесе кривична пријава против Ј.Т. (39) и З.А. (43) од Прилеп, поради „лихварство“, предвидено и казниво по член 260...

Пријави за лихвари од Прилеп  им го земале имотот на должниците ако неможеле да платат

Пријави за лихвари од Прилеп, им го земале имотот на должниците ако неможеле да платат

МКД | пред 6 месеци

Четворица прилепчани добија кривични пријави поради сомнение дека сториле кривично дело лихварство. Надворешната канцеларија за криминалистички работи при полициската станица Прилеп поднесе кривична пријава...

Лихвари  земале куќи и автомобили за гаранција на парични заеми

Лихвари земале куќи и автомобили за гаранција на парични заеми

Канал 5 | пред 6 месеци

Тие од 2012 година им давале пари со високи камати на лица во тешка материјална состојба. При давањето пари им барале и договори за обезбедување со недвижен имот. Договорите , според МВР , биле со лажни...

Кривична пријава за двајца прилепски лихвари

Кривична пријава за двајца прилепски лихвари

Локално | пред 6 месеци

Надворешната канцеларија за криминалистички работи при Полициската станица Прилеп поднесе кривична пријава против Ј.Т. (39) и З.А. (43), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено...

Тефтер со должници разоткрил двајца лихвари во Прилеп

Тефтер со должници разоткрил двајца лихвари во Прилеп

Точка | пред 6 месеци

Надворешната канцеларија за криминалистички работи при Полициската станица Прилеп поднесе кривична пријава против Ј.Т. (39) и З.А. (43) од Прилеп, поради „лихварство“, предвидено и казниво по член 260...

Кривични пријави за прилепчани за лихварство

Кривични пријави за прилепчани за лихварство

Сител | пред 6 месеци

Четворица прилепчани добија кривична пријава поради сомнение дека сториле лихварство, соопшти МВР. - Надворешната канцеларија за криминалистички работи при Полициската станица Прилеп поднесе кривична пријава...

Tефтер со должници разоткрил двајца лихвари во Прилеп

Tефтер со должници разоткрил двајца лихвари во Прилеп

Скопје24 | пред 6 месеци

Надворешната канцеларија за криминалистички работи при Полициската станица Прилеп поднесе кривична пријава против Ј.Т. (39) и З.А. (43) од Прилеп, поради „лихварство“, предвидено и казниво по член 260...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност