Реакција на КК Металург за доделувањето на државната награда  8 Септември

Реакција на КК Металург за доделувањето на државната награда „8 Септември“

A1on | пред 6 месеци

Тренерот на Металург Мирче Јанушевски излезе со реакција по повод доделувањето на државната награда „8 Септември“. Меѓу наградените за посебен придонес во спортот е и Петар Белистојаноски тренер на државната...

КК Металург  Наградата  8 Септември  за Белистојаноски е измама на спортската јавноста во режија на КФМ

КК Металург: Наградата „8 Септември“ за Белистојаноски е измама на спортската јавноста во режија на КФМ!

Екипа | пред 6 месеци

По повод празникот на Македонија, „8 Септември“, како што е познато, во Собранието на РМ беа доделени признанијата и наградите за македонски спортски работници кои ги добија Петар Белистојаноски (карате),...

Петар Белистојаноски незаслужно ја доби државната награда 8 ми септември  реагираат од карате клубот  Металург

Петар Белистојаноски незаслужно ја доби државната награда 8-ми септември, реагираат од карате клубот „Металург“

Фокус | пред 6 месеци

Од карате клубот „Металург“ реагираат на одлуката државната награда 8-ми септември за спорт, со која на добитникот му се исплаќаат и финансиски средства во износ од 10 просечни плати, ја добил тренер кој...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност