Работник почина од струен удар во Струга

Работник почина од струен удар во Струга

A1on | пред 6 месеци

Градежен работник починал од струен удар вчера додека местел олуци на куќа во Струга. МВР соопшти дека четирисет и четиригодишниот Г.М. заедно со неговиот брат А.М. и со М.П., сите вработени во „АМГ Дизајн...

Охриѓанец загинал од струен удар додека местел олуци

Охриѓанец загинал од струен удар додека местел олуци

Макфакс | пред 6 месеци

Охриѓанецот, неговиот брат и уште едно лице местеле олуци на куќа, при што Г.М. со олукот допрел жица од далекувод и паднал. Како што велат од полицијата, Г.М. (44) од Охрид, неговиот брат А.М. и М.П.,...

Градежен работник загина од струен удар

Градежен работник загина од струен удар

Локално | пред 6 месеци

Во вторникот, градежен работник од Струга, загинал од струен удар, соопшти полицијата. Околу 11,30 часот во Струга на ул.„Едвард Кардељ“ Г.М. (44) од Охрид неговиот брат А.М. и М.П. сите вработени во „АМГ...

Работник почина од струен удар во Струга

Работник почина од струен удар во Струга

Нетпрес | пред 6 месеци

Градежен работник починал од струен удар вчера додека местел олуци на куќа во Струга. МВР соопшти дека четирисет и четиригодишниот Г.М. заедно со неговиот брат А.М. и со М.П., сите вработени во „АМГ Дизајн...

Работник почина од струен удар во Струга

Работник почина од струен удар во Струга

Канал 5 | пред 6 месеци

МВР соопшти дека четирисет и четиригодишниот Г.М. заедно со неговиот брат А.М. и со М.П., сите вработени во „АМГ Дизајн 2013“, местеле олуци  на куќата во Струга, при што со олук допрел електрична жица...

Охриѓанец загинал од струен удар додека местел олуци

Охриѓанец загинал од струен удар додека местел олуци

Кајгана | пред 6 месеци

Охриѓанецот, неговиот брат и уште едно лице местеле олуци на куќа, при што Г.М. со олукот допрел жица од далекувод и паднал. Како што велат од полицијата, Г.М. (44) од Охрид, неговиот брат А.М. и М.П.,...

Работник почина од струен удар во Струга

Работник почина од струен удар во Струга

Курир | пред 6 месеци

МВР соопшти дека четирисет и четиригодишниот Г.М. заедно со неговиот брат А.М. и со М.П., сите вработени во „АМГ Дизајн 2013“, местеле олуци  на куќата во Струга, при што со олук допрел електрична жица...

Охриѓанец загинал од удар на струја додека местел олуци

Охриѓанец загинал од удар на струја додека местел олуци

+Инфо | пред 6 месеци

Охриѓанец починал од удар на струја додека со неговиот брат и уште еден колега од работа, местеле олуци на куќа во Струга. 44-годишниот маж со еден од олуците допрел електрична жица од далековод кој минувал...

Маж настрада од струен удар

Маж настрада од струен удар

МКД | пред 6 месеци

Вчера околу 11.30 часот во Струга на ул.„Едвард Кардељ" местејќи олук настрада Г.М. (44) од Охрид. 44-годишниот Г.М. неговиот брат А.М. и М.П. сите вработени во „АМГ Дизајн 2013“, извршувале градежни работи,...

Работник почина од струен удар во Струга

Работник почина од струен удар во Струга

ТВ Нова | пред 6 месеци

Градежен работник починал од струен удар вчера додека местел олуци на куќа во Струга. МВР соопшти дека четирисет и четиригодишниот Г.М. заедно со неговиот брат А.М. и со М.П., сите вработени во „АМГ Дизајн...

Трагедија во Струга  Работник го удри струја  почина на лице место

Трагедија во Струга: Работник го удри струја, почина на лице место

Прес 24 | пред 6 месеци

Околу 11 часот и 30 минути во Струга на улицата „Едвард Кардељ“ се случила трагедија кога 44-годишниот Г.М. од Охрид со неговиот брат А.М. и М.П. сите вработени во „АМГ Дизајн 2013“, местеле олуци на куќата...

Работник почина од струен удар во Струга

Работник почина од струен удар во Струга

Алфа | пред 6 месеци

Градежен работник починал од струен удар вчера додека местел олуци на куќа во Струга. Градежен работник починал од струен удар вчера додека местел олуци на куќа во Струга. МВР соопшти дека четирисет и четиригодишниот...

Работник почина од струен удар во Струга

Работник почина од струен удар во Струга

Точка | пред 6 месеци

Градежен работник починал од струен удар вчера додека местел олуци на куќа во Струга. МВР соопшти дека четирисет и четиригодишниот Г.М. заедно со неговиот брат А.М. и со М.П., сите вработени во „АМГ Дизајн...

Работник почина од струен удар во Струга

Работник почина од струен удар во Струга

Бркај работа | пред 6 месеци

Градежен работник починал од струен удар вчера додека местел олуци на куќа во Струга. МВР соопшти дека четирисет и четиригодишниот Г.М. заедно со неговиот брат А.М. и со М.П., сите вработени во „АМГ Дизајн...

Градежен работник загина од струен удар

Градежен работник загина од струен удар

Exclusive | пред 6 месеци

Во вторникот, градежен работник од Струга, загинал од струен удар, соопшти полицијата. Околу 11,30 часот во Струга на ул.„Едвард Кардељ“ Г.М. (44) од Охрид неговиот брат А.М. и М.П. сите вработени во „АМГ...

Работник почина од струен удар во Струга

Работник почина од струен удар во Струга

Сител | пред 6 месеци

Градежен работник починал од струен удар вчера додека местел олуци на куќа во Струга. МВР соопшти дека четирисет и четиригодишниот Г.М. заедно со неговиот брат А.М. и со М.П., сите вработени во „АМГ Дизајн...

Охрид во Црно   детали за трагедијата во која загина едно лице

Охрид во Црно - детали за трагедијата во која загина едно лице

Sky | пред 6 месеци

На 12.09.2017 година околу 11,30 часот во Струга на ул.„Едвард Кардељ“ Г.М. (44) од Охрид неговиот брат А.М. и М.П. сите вработени во „АМГ Дизајн 2013“, извршувале градежни работи (местеле олуци), на куќата...

Работник почина од струен удар во Струга

Работник почина од струен удар во Струга

Скопје24 | пред 6 месеци

Градежен работник починал од струен удар вчера додека местел олуци на куќа во Струга. МВР соопшти дека четирисет и четиригодишниот Г.М. заедно со неговиот брат А.М. и со М.П., сите вработени во „АМГ Дизајн...

Работник почина од струен удар

Работник почина од струен удар

Вечер | пред 6 месеци

Градежен работник починал од струен удар вчера додека местел олуци на куќа во Струга. МВР соопшти дека четирисет и четиригодишниот Г.М. заедно со неговиот брат А.М. и со М.П., сите вработени во „АМГ Дизајн...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност