ФМП Академија најблиску до Првата лига

ФМП Академија најблиску до Првата лига

Sportmedia | пред 6 месеци

Кошаркарскиот клуб Академија ФМП од Скопје, кој лани заврши на позицијата број 3 во Втората лига, изрази интерес за настап во елитното натпреварување Иако на седцнизата на Здружението на прволигашите не...

Нов конфликт МКФ   клубови  Тема   бројот на екипи во Првата лига

Нов конфликт МКФ – клубови: Тема – бројот на екипи во Првата лига

Екипа | пред 6 месеци

Никако да дојде до примирје и позитивни вибрации во македонската кошарка откако денеска Здружението на прволигаши повторно влезе во конфликт со раководството на федерацијата, околу одлуката на Управниот...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност