За Лауда  Ферари се фаворити во Сингапур

За Лауда, Ферари се фаворити во Сингапур

Точка | пред 6 месеци

Неизвршниот Претседател на Мерцедес, Ники Лауда, смета дека Скудерија Ферари се фаворити за победа претсојниов викенд во Сингапур. Двете последователни победи на Луис во Белгија и Италија му го донесоа...

Тото Волф очекува тежок викенд

Тото Волф очекува тежок викенд

Точка | пред 6 месеци

Првиот човек на Мерцедес, Тото Волф, предвидува тежок викенд за неговата Формула 1 екипа во пресрет на Големата награда на Сингапур. Годинава има јасна поделеност, Мерцедес се силни на патеките кои бараат...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност