Најновиот Apple TV доаѓа со 4K HDR поддршка

Најновиот Apple TV доаѓа со 4K HDR поддршка

USB | пред 5 месеци

Новиот Apple TV хардвер ја става компанијата на исто рамниште со Roku, Amazon и Chrome, кои веќе нудат 4K уреди за стриминг. Новиот Apple TV ќе биде достапен на 22. септември за 179 долари со 32GB внатрешна...

Најновиот Apple TV доаѓа со 4K HDR поддршка

Најновиот Apple TV доаѓа со 4K HDR поддршка

Бркај работа | пред 5 месеци

Компанијата Apple вчера ја презентираше долгоочекуваната надградба на својот Apple TV декодер, кој сега е во можност да емитува филмови и ТВ емисии во 4K Ultra HD резолуција. Новиот Apple TV хардвер ја...

Денеска ќе биде претставен нов 4К Apple TV

Денеска ќе биде претставен нов 4К Apple TV

USB | пред 5 месеци

Според протечените информации, се открива дека претстојната петта генерација на Apple TV ќе има поддршка за видео во 4K HD резолуција со исполнување и на HDR10 и Dolby Vision визуелните стандарди. За стриминг...

Apple TV ќе ja има најдобра слика до сега

Apple TV ќе ja има најдобра слика до сега

24 вести | пред 5 месеци

Според протечените информации за претстојната петтата генерација на Apple TV се открива дека ќе има поддршка за видео во 4K HD резолуција со исполнување и на HDR10 и Dolby Vision визуелните стандарди....

Apple TV ќе има најдобра слика досега

Apple TV ќе има најдобра слика досега

Телефони | пред 5 месеци

Според протечените информации за претстојната петтата генерација на Apple TV се открива дека ќе има поддршка за видео во 4K HD резолуција со исполнување и на HDR10 и Dolby Vision визуелните стандарди....

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност