Платил 2 1 милиони евра за Ferrari кое не смее да го вози

Платил 2,1 милиони евра за Ferrari кое не смее да го вози

Кајгана | пред 5 месеци

Прототип моделот LaFerrari доби свој нов сопственик на аукцијата организирана од страна на аукциската куќа RM Sotheby’s, но тој нема да може да го користи овој автомобил во јавниот сообраќај. Последниот...

La Ferrari продаден за рекордни 10 милиони долари

La Ferrari продаден за рекордни 10 милиони долари

Точка | пред 6 месеци

Последниот, 210. примерок на моделот La Ferrari Aperta достигна рекордна цена на аукцијата која била организирана во добротворни цели. Италијанскиот произведувач првобитно планирал да произведе 209 единици...

Последниот примерок на LaFerrari Aperta се продаде за 8.3 милиони евра!

Car Club | пред 6 месеци

Сподели! ;) Последниот произведен примерок на LaFerrari Aperta беше наменет да биде продаден во добротворни цели – и привлече цена од дури 8.3 милиони евра! Иако Ferrari планираше да произведе само 209...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност