Нов бунтовник во Баерн  Рибери збесна по одлуката на Анчелоти и го фрли дресот

Нов бунтовник во Баерн, Рибери збесна по одлуката на Анчелоти и го фрли дресот!

МКД | пред 6 месеци

Фудбалерот со најдолг стаж на Алианц Арена, Франк Рибери е последното име кое влезе во конфликт со Карло Анчелоти, Французинот реагираше бесно на одлуката да биде повлечен од игра против Андерлехт „Баварците“...

Не се смируваат тензиите во Баерн  Рибери бесен на Анчелоти

Не се смируваат тензиите во Баерн, Рибери бесен на Анчелоти

Супер спорт | пред 6 месеци

Френк Рибери не можеше да го сокрие својот бес откако беше повлечен од игра во 78. минута на натпреварот против Андерлехт во рамките од Лигата на Шампионите. Додека излегуваше од терен видлива беше нервозата...

Нови проблеми за Анчелоти  бесниот Рибери го фрли дресот

Нови проблеми за Анчелоти, бесниот Рибери го фрли дресот

24 фудбал | пред 6 месеци

Ниту победата од 3-0 над Андерлехт не му дава многу причини за радост на Карло Анчелоти, Италијанецот го навлече бесот на искусниот Франк Рибери „Баварците“ поминуваат низ тешки моменти, а во соблекувалната...

Рибери збесна после замената

Рибери збесна после замената!

Спортски | пред 6 месеци

Ветеранот на Баерн Минхен, Франк Риберти збесна синоќа откако беше заменет од страна на Анчелоти за време на дуелот со Андерлехт во ЛШ. Анчелоти го повлече од игра Французнот во 78-та минута, па тоа очигледно...

Нервозниот Рибери го фрли дресот  од Баерн најавуваат соодветна казна

Нервозниот Рибери го фрли дресот, од Баерн најавуваат соодветна казна!

Гол | пред 6 месеци

Дефинитивно секој фудбалер на еден меч за својата екипа сака да мине 90 минути на терен, но понекогаш некои бурно реагираат кога ќе бидат заменети. Токму тоа синоќа го направи ѕвездата на Баерн Минхен,...

Рибери збесна откако беше повлечен од игра  па доби јасни опомени од Анчелоти и Салихамиџиќ

Рибери збесна откако беше повлечен од игра, па доби јасни опомени од Анчелоти и Салихамиџиќ

Точка | пред 6 месеци

Франк Рибери е познат по своите шеги со кои често ги засмејува своите соиграчи, но во изминативе неколку години научивме да го гледаме и во нервозни изданија, особено кога ќе биде повлечен од игра. Сите...

Рибери збесна откако беше повлечен од игра  па доби јасни опомени од Анчелоти и Салихамиџиќ

Рибери збесна откако беше повлечен од игра, па доби јасни опомени од Анчелоти и Салихамиџиќ

Дерби | пред 6 месеци

Франк Рибери е познат по своите шеги со кои често ги засмејува своите соиграчи, но во изминативе неколку години научивме да го гледаме и во нервозни изданија, особено кога ќе биде повлечен од игра. Сите...

Во Минхен врие  Рибери го фрли на земја дресот на Баерн

Во Минхен врие: Рибери го фрли на земја дресот на Баерн

Спорт Клуб | пред 6 месеци

Францускиот интернационалец Франк Рибери, синоќа беше повлечен од игра во 78. минута од мечот против Андерлехт, за на негово место да биде вметнат Милер. Потегот на Анчелоти, воопшто не му се допадна на...

Ново незадоволство во Баерн  Рибери го фрли дресот откако беше заменет

Ново незадоволство во Баерн: Рибери го фрли дресот откако беше заменет

Екипа | пред 6 месеци

Атмосферата во германскиот првак Баерн Минхен очигледно не е на највисоко ниво. По препирката што ја имаа Роберт Левандовски и една од водечките клупски фигури Карл – Хајнц Румениге, синоќа на „Алијанц...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност