Џошуа против Пулев  Прво соочување и веднаш продадени 70 илјади билети

Џошуа против Пулев: Прво соочување и веднаш продадени 70 илјади билети

Дерби | пред 5 месеци

27-годишниот Ентони Џошуа, носителот на ВБА и ИБФ титулите во својата категорија, ќе ги брани титулите против предизвикувачо 36-годишниот  Кубрат Пулев од Бугарија. Борбата ќе се одржи во Кардиф, Велс...

Џошуа продаде 70 000 билети за мечот со Пулев

Џошуа продаде 70.000 билети за мечот со Пулев

Вечер | пред 5 месеци

Фановите на боксот навалија што побрзо да си купат билети за борбата за ИБФ, ИБО и ВБА појасот во тешка категорија меѓу Британецот Ентони Џошуа и Бугаринот Кубрат Пулев на 28 октомври на стадионот Присипалити...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност