Рускиот тајкун Абрамовиќ со својата јахта ужива во Хрватска  а за гориво плаќа милион евра

Рускиот тајкун Абрамовиќ со својата јахта ужива во Хрватска, а за гориво плаќа милион евра

KARIERA.mk | пред 6 месеци

Рускиот милјардер Роман Абрамовиќ со својата луксузна јахта пристигна во Хрватска. Јахтата е богато опремена и за неговото крстарење тој потроши милиони евра само за гориво. Јахтата има капацитет за 62...

25 цистерни  27 саати ја полнеа јахтата на рускиот тајкун Абрамовиќ во Дубровник  а за тоа платил милион евра

25 цистерни, 27 саати ја полнеа јахтата на рускиот тајкун Абрамовиќ во Дубровник, а за тоа платил милион евра

Вистина | пред 6 месеци

Рускиот милјардер Роман Абрамовиќ со својата луксузна јахта пристигна во Хрватска. Јахтата е богато опремена и за неговото крстарење тој потроши милиони евра само за гориво. Јахтата има капацитет за 62...

25 цистерни 27 часа ја полнеле јахтата на Абрамович

25 цистерни 27 часа ја полнеле јахтата на Абрамович

+Инфо | пред 6 месеци

Во Дубровник со својата ултра луксузна јахта пристигнал Роман Абрамович кој морал да ја наполни со гориво, а тоа е значителен процес – 25 цистерни цели 27 часа ја полнеле јахтата со еуродизел. Дубровник...

Видео  фото Абрамович во Хрватска ја полнел својата јахта со гориво за што платил 1 милион евра

Видео- фото:Абрамович во Хрватска ја полнел својата јахта со гориво за што платил 1 милион евра

Канал 5 | пред 6 месеци

Според „Дубровачкиот весник“ Абрамовиќ од нафтената индустрија ИНА нарачал дури 750 тони гориво. Полнењето на јахтата со гориво траело цели 40 часа , а ИНА горивото го донела со дури 25 цистерни. Рускиот...

Абрамович  тркна  до Дубровник да наполни гориво во јахтата

Абрамович „тркна“ до Дубровник да наполни гориво во јахтата

Таратур | пред 6 месеци

Јахтата „Еклипс“, која е во сопственост на рускиот тајкун Роман Абрамович, наточила гориво во пристаништето Груж, во близина на Дубровник. За пловидба низ хрватските територијални води нарачани биле 75...

25 цистерни  27 саати ја полнеа јахтата на Абрамовиќ во Дубровник

25 цистерни, 27 саати ја полнеа јахтата на Абрамовиќ во Дубровник

Локално | пред 6 месеци

Цистерните стигнаа во пристаништетот  за да ја натанкуваат јахтата на Роман Абрамовиќ. Во Дубровник со јахтата стигна Роман Абрамовиќ кој морал да ја натанкира својата јахта. Абрамовиќ кој се разведува...

Хрватски цистерни точно 27 часа точеа гориво во јахтата на Абрамович

Хрватски цистерни точно 27 часа точеа гориво во јахтата на Абрамович

Прес 24 | пред 6 месеци

Рускиот милијардер и сопственик на англискиот шампион Чалси, Роман Абрамович потроши еден милион евра на гориво за да ја натанкира јахтата со која вплови на хрватското крајбрежје. Абрамович секоја година...

Роман Абрамович со јахтата летува во Хрватска

Роман Абрамович со јахтата летува во Хрватска

Reporter.mk | пред 6 месеци

Рускиот тајкун Роман Абрамович пристигна во Хрватска со својата луксузна јахта „Еклипса“. Јахрата вредна 340 милиони евра има капацитет за 62 гости и 70 члена на екипажот. Има базени, сауни, киносали,...

Роман Абрамович во Дубровник наточи гориво во вредност од еден милион евра

Роман Абрамович во Дубровник наточи гориво во вредност од еден милион евра

Точка | пред 6 месеци

Јахтата „Еклипс“, која е во сопственост на рускиот тајкун Роман Абрамович, наточила гориво во пристаништето Груж, во близина на Дубровник. За пловидба низ хрватските територијални води нарачани биле 75...

Роман Абрамович во Дубровник наточи гориво во вредност од еден милион евра

Роман Абрамович во Дубровник наточи гориво во вредност од еден милион евра

Кајгана | пред 6 месеци

Јахтата „Eclipse“, која е во сопственост на рускиот тајкун Роман Абрамович, наточила гориво во пристаништето Груж, во близина на Дубровник. За пловидба низ хрватските територијални води нарачани биле 75...

Роман Абрамович во Дубровник наточи гориво во вредност од еден милион евра

Роман Абрамович во Дубровник наточи гориво во вредност од еден милион евра

Макфакс | пред 6 месеци

Јахтата „Еклипс“, која е во сопственост на рускиот тајкун Роман Абрамович, наточила гориво во пристаништето Груж, во близина на Дубровник. За пловидба низ хрватските територијални води нарачани биле 75...

Роман Абрамович во Дубровник наточил гориво во вредност од еден милион евра

Роман Абрамович во Дубровник наточил гориво во вредност од еден милион евра

Вечер | пред 6 месеци

За пловидба низ хрватските територијални води нарачани биле 75 тони нафта, што претставува три четвртини од вкупниот капацитет на резервоарот на јахтата. Јахтата „Еклипс", која е во сопственост на рускиот...

Рускиот тајкун Абрамовиќ со својата јахта ужива во Хрватска  а за гориво плаќа милион евра

Рускиот тајкун Абрамовиќ со својата јахта ужива во Хрватска, а за гориво плаќа милион евра

Курир | пред 6 месеци

Јахтата има капацитет за 62 гости и 70 членови на екипажот, а се состои од базени, сауни, кино сали, фризерски салон, градинка, ресторани, клубови и болница. Јахтата Еклипса кој е во сопствеништво на Роман...

Рускиот тајкун Абрамович ужива во Хрватска  за гориво плаќа милион евра

Рускиот тајкун Абрамович ужива во Хрватска, за гориво плаќа милион евра

Фактор | пред 6 месеци

Јахтата Еклипса во сопственост на Роман Абрамовиќ дошла по гориво во хрватското пристаниште Груж во Дубровник. За потребите на пловидбата во хрватската акваторија се порачани 750 000 литри што е три четвртини...

Роман Абрамович со својата луксузна јахта на хрватското приморје

Роман Абрамович со својата луксузна јахта на хрватското приморје

Точка | пред 6 месеци

Рускиот милјардер со својата луксузна јахта пристигна во Хрватска. Јахтата е богато опремена и за неговото крстарење тој потроши милиони евра само за гориво. Јахтата има капацитет за 62 гости и 70 членови...

Роман Абрамович со својата луксузна јахта на хрватското приморје

Роман Абрамович со својата луксузна јахта на хрватското приморје

Пулс 24 | пред 6 месеци

Рускиот милјардер со својата луксузна јахта пристигна во Хрватска. Јахтата е богато опремена и за неговото крстарење тој потроши милиони евра само за гориво. Јахтата има капацитет за 62 гости и 70 членови...

Јахтата на Абрамовиќ точи гориво за милион евра во Дубровник

Јахтата на Абрамовиќ точи гориво за милион евра во Дубровник

Sky | пред 6 месеци

Јахтата Eclipse во сопственост на Роман Абрамович дошла по гориво во дубровачкото Пристаниште Груж. Како што јавуваат тамошните медиуми, нарачани се 750.000 литри гориво што е половина од капацитетот на...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност