Во Крива Паланка утре почнува Меѓународниот театарски фестивал Св  Јоаким Осоговски

Во Крива Паланка утре почнува Меѓународниот театарски фестивал Св. Јоаким Осоговски

A1on | пред 6 месеци

Од утре до 22 септември Крива Паланка ќе живее во духот на театарската уметност. Утре вечер, со изложба на театарска фотографија од Љупчо Илиевски, насловена „Припитомување на крикот“ ќе отпочне фестивалска...

Во Крива Паланка утре почнува Меѓународниот театарски фестивал Св  Јоаким Осоговски

Во Крива Паланка утре почнува Меѓународниот театарски фестивал Св. Јоаким Осоговски

Сител | пред 6 месеци

Од утре до 22 септември Крива Паланка ќе живее во духот на театарската уметност. Утре вечер, со изложба на театарска фотографија од Љупчо Илиевски, насловена „Припитомување на крикот“ ќе отпочне фестивалска...

Народен театар Охрид со претставата  Аналфабет  утре настапува на фестивалот  Јоаким Осоговски

Народен театар Охрид со претставата „Аналфабет“ утре настапува на фестивалот „Јоаким Осоговски“

Република | пред 6 месеци

Народен театар Охрид, во четврток 14.09.2017 гостува на седми по ред Интернационален театарски фестивал „Јоаким Осоговски“ во Крива Паланка со почеток во 20.00 часот ќе ја изведат претставата”АНАЛФАБЕТ”...

Народниот театар Охрид ќе гостува на фестивалот  Јоаким Осоговски  во Крива Паланка

Народниот театар Охрид ќе гостува на фестивалот „Јоаким Осоговски“ во Крива Паланка

Макфакс | пред 6 месеци

Народниот театар Охрид в четврток во 20.00 часот ќе гостува на седмиот по ред Интернационален театарски фестивал „Јоаким Осоговски“ во Крива Паланка. Театарот ќе ја изведе претставата „Аналфабет“, комедија...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност