Конкурси за поезија и плакат во рамки на  Сто илјади поети за промена

Конкурси за поезија и плакат во рамки на „Сто илјади поети за промена“

Бизнис вести | пред 6 месеци

Манифестацијата „Сто илјади поети за промена“ во соработка со здружението „Контекст – Струмица“ распиша поетски конкурс за годинашното издание на фестивалот. Поезијата со која ќе може да конкурираат автори...

Конкурси за поезија и плакат во рамки на  Сто илјади поети за промена

Конкурси за поезија и плакат во рамки на „Сто илјади поети за промена“

A1on | пред 6 месеци

Манифестацијата „Сто илјади поети за промена“ во соработка со здружението „Контекст – Струмица“, распиша поетски конкурс за годинешното издание на фестивалот. До 23 септември авторите со по една песна...

Конкурси за поезија и плакат во рамки на  Сто илјади поети за промена

Конкурси за поезија и плакат во рамки на „Сто илјади поети за промена“

Сител | пред 6 месеци

Манифестацијата „Сто илјади поети за промена“ во соработка со здружението „Контекст - Струмица“, распиша поетски конкурс за годинешното издание на фестивалот. До 23 септември авторите со по една песна...

Конкурси за поезија и плакат во рамки на  Сто илјади поети за промена

Конкурси за поезија и плакат во рамки на „Сто илјади поети за промена“

Cooltura | пред 6 месеци

Манифестацијата „Сто илјади поети за промена“ во соработка со здружението „Контекст – Струмица“ распиша поетски конкурс за годинашното издание на фестивалот. Поезијата со која ќе може да конкурираат автори...

Конкурси за поезија и за плакат во рамки на  Сто илјади поети за промена

Конкурси за поезија и за плакат во рамки на „Сто илјади поети за промена"

Вечер | пред 6 месеци

Поезијата со која ќе може да конкурираат автори од сите генерации треба да биде социјално ангажирана и на теми кои се поврзани со промените – глобално и локално. Секој автор може да учествува со по една...

Конкурси за поезија и плакат во рамки на  Сто илјади поети за промена

Конкурси за поезија и плакат во рамки на „Сто илјади поети за промена“

A1on | пред 6 месеци

Манифестацијата „Сто илјади поети за промена“ во соработка со здружението „Контекст – Струмица“ распиша поетски конкурс за годинашното издание на фестивалот. Поезијата со која ќе може да конкурираат автори...

Објавени конкурси за поезија и за плакат за 2017 година

Објавени конкурси за поезија и за плакат за 2017 година

+Инфо | пред 6 месеци

100 илјади поети за промена седма година по ред ги распишува двата официјални конкурса од кои едниот за поезија, а другиот за изработка на постер/ плакат кој ќе биде застапен на групна изложба. Mанифестацијата...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност